OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2022

 

 1. Papież Franciszek mianował biskupa koadiutora dla diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Został nim dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej Zbigniew Zieliński. Biskup Zieliński będzie pracował w naszej diecezji jako biskup pomocniczy do czasu ustąpienia obecnego ordynariusza bp. Edwarda Dajczaka.

 2. Dziś, w II niedzielę Wielkiego Postu, w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach zbiórka do puszek na misje. Dzięki Waszym ofiarom misjonarze (w tym redemptoryści) mogą prowadzić wiele dzieł ewangelizacyjnych, edukacyjnych, medycznych i charytatywnych. Kto by chciał, może też przystąpić do PATRONATU MISYJNEGO REDEMPTORYSTÓW – informacje są na ulotce…

 3. Witamy dziś w parafii s. Anuncjatę Kłyś, która do końca Wielkiego Postu pomoże nam - pracując w kancelarii.

 4. Od poniedziałku do środy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz młodzież z tzw. „katolika” oraz „rolniczaka” będą przeżywały rekolekcje szkolne. Program:
  SP 1
  Godz. - 8.55 – 9.40 – klasy 7-8
  Godz. - 9.50 – 10.35 – klasy 4-6
  Godz. - 10.45 – 11.30 – klasy 1-3
  Godz. - 12.00 – 13.00 - szkoła średnia („katolik” i „rolniczak”)
  „Ekonomik” będzie miał rekolekcje od 4 do 6 kwietnia – spotkania w szkole.

 5. Nabożeństwa pasyjne:
  - Gorzkie żale – w niedzielę o godz. 17.00.
  - Droga krzyżowa, w piątki: - dla dzieci – godz. 17.00
  - dla młodzieży i dorosłych – godz. 18.00

 6. Prowadzimy świąteczną zbiórkę żywności dla ubogich. W koszu przed ołtarzem można składać długotrwałe produkty żywnościowe; na stoliku pod chórem można zabierać TORBY MIŁOSIERDZIA, w których można będzie przynosić ww. produkty. Dzieci mogą świadczyć jałmużnę, poprzez skarbonki wielkanocne, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc uchodźcom.

 7. W najbliższy poniedziałek, wtorek i czwartek w Kinie „Wolność” będzie wyświetlany film „Cud Guadelupe” tj. pierwszy kinowy film o objawieniach Matki Bożej w Guadalupe. Polecamy.

 8. We wtorek święto św. Klemensa Hofbauera, redemptorysty.

 9. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w środę (16.03) na spotkanie formacyjne
  i modlitwę:
  - godz. 17.00 - konferencja ks. dr Bogdana Kulika pt. Jeżeli jesteśmy chrześcijanami
  to dlaczego boimy się śmierci;
  - godz. 17.50 - różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej;
  - godz. 18.30 – Msza Św.
  - Po Mszy zapraszamy na spotkanie do auli

 10. Czciciele Bożego Miłosierdzia zapraszają na Mszę – w piątek, na godz. 15.00.

 11. W piątek, (8 kwietnia) w okolicach naszego miasta, odbędzie się tzw. Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jej długość to ok. 40 km. Uczestnicy przechodzą tę Drogę Krzyżową w ciszy z otrzymanymi rozważaniami i wskazaniami dotyczącymi trasy. Zapisy na stronie EDK - https://www.edk.org.pl/

 12. W sobotę, 19 marca, obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze w porządku zwykłym. Z tej okazji polecamy Wam książeczkę św. Alfonsa Liguorii`ego pt. Rozmyślania o św. Józefie, ofiara 8 zł.

 13. W sobotę, 19 marca, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Zakończy się 25 marca, w Dzień Świętości Życia, przypadający w Uroczystość Zwiastowania NMP. Naszą modlitwą chcemy objąć wszystkie dzieci nienarodzone i ich rodziców, szczególnie gdy otrzymują trudną diagnozę prenatalną; a także za służby medyczne oraz polityków i dziennikarzy.

 14. W najbliższą sobotę, w kościele mariackim odbędzie się wielkopostne czuwanie młodzieży. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania (z 8 klasy SP oraz 1 LO) gromadzi się o godz. 18.30 przy naszym kościele i razem z opiekunami wyruszy do kościoła mariackiego.

 15. Uczniowie 7 klasy szkoły podstawowej, którzy chcą się przygotowywać do bierzmowania, prosimy by w najbliższym tygodniu, zgłosiły się w kancelarii, w godz. od 16. do 18.00 – celem zapisania.

 16. W następną niedzielę, będzie zbiórka do puszki na Seminarium Duchowne
  w Koszalinie;

 17. Spotkanie rodziców komunijnych w następną niedzielę, po Mszy o godz. 11.00

 18. W zakrystii i kancelarii są do nabycia Paschaliki na stół wielkanocny, ofiara 8 zł.

 19. AKCJA 1% dla parafii.
  Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc naszą parafię w uzyskaniu dodatkowych środków finansowych, to może to uczynić przekazując 1% ze swoich podatków. Jak to uczynić?
  W rozliczeniu rocznym podatków – trzeba wybrać jako odbiorcę 1% podatku - Fundację SMS z Nieba (KRS 0000475218) i w celu szczegółowym wpisać hasło: mały kościół.
  Dzięki temu Urząd Skarbowy przekaże tę kwotę na konto Fundacji SMS
  z Nieba, a Fundacja przekaże je na konto naszej parafii.

 20. Polecamy specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego Extra”, które w całości jest poświęcone postaci św. ojca Pio. Ponadto kolejny numer zwykłego tygodnika „Gość Niedzielny”. Jest też marcowy numer miesięcznika „W Naszej Rodzinie” wraz z dodatkiem – książeczką pt. "Drogi krzyżowe ze świętymi".

 21. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
  - śp. Zdzisław Rak, zam. ul. Chełminka, l. 57;
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 22. Pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
  We współpracy z Caritas Diecezji oraz lokalnym samorządem -
  a) Nadal poszukujemy wolnych pokoi i mieszkań; Osoby, które zechcą przyjąć uchodźców – mogą to zgłaszać w kancelarii;
  b) Prowadzimy zbiórkę produktów, dla uchodźców, którzy zamieszkali w naszym mieście i powiecie; potrzebne są:
  - ubrania dla nastolatków od 13 roku życia;
  - proszki i płyny do prania;
  - gąbki do mycia;
  - mleko w kartonach;
  - mleko w puszkach dla dzieci od 1 do 4 miesiąca;
  - konserwy mięsne;
  - bielizna damska (nowa);
  - bielizna i skarpetki dziecięce (nowe);
  - sztućce, talerzyki (plastikowe) oraz ściereczki;
  - karma dla psów i kotów;
  Ww. produkty prosimy zanosić do MAGAZYNU, który mieści się w dawnym internacie szkół budowlanych przy ul. Artyleryjskiej 9, w Szczecinku

 

 

Drogim Parafianom
życzymy błogosławionego
Dnia Pańskiego