III Niedziela Wielkiego Postu - 20.03.2022

1. Gościmy dziś w parafii kleryka Kornela, alumna roku propedeutycznego, który mieści się w Szczecinku, przy parafii Bożego Miłosierdzia. Po Mszach kleryk zbiera ofiary do puszki na Wyższe Seminarium Duchowne
    w Koszalinie.

2. Spotkanie parafialnego zespołu synodalnego w czwartek, po wieczornej Mszy, ok godz. 19.10 w sali kolejarzy. W zakrystii są materiały do dyskusji, prosimy o odbiór.

3. W czwartek, 24 marca, będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów od zagłady, pod okupacją niemiecką.

4. W piątek, 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na Mszy o godz. 18.30 będzie można podjąć modlitewne zobowiązania do duchowej adopcji. Do takiej modlitwy można także przystąpić prywatnie.

- Tego dnia o godz. 17.00, podczas nabożeństwa pokutnego, papież Franciszek, poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi; Trwały pokój jest właśnie tym, co pochodzi z Niepokalanego Serca Maryi, tzn. od Chrystusa, Księcia Pokoju. Chcąc być w jedności z papieżem, we wszystkich kościołach naszej diecezji, również i u nas, wzniesiemy modlitwy do Boga, i odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy.

- Tego dnia Imieniny obchodzi s. Anuncjata, nasza kancelistka. Msza św. w intencji Solenizantki o godz. 6.30. Solenizantkę polecamy Waszym modlitwom.

5. W piątek i sobotę, (25 i 26 marca ) w sklepie Biedronka, przy ul. Przemysłowej, wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas będą prowadzić zbiórkę żywności dla ubogich.

6. Nabożeństwa pasyjne:
    Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym - w niedzielę o godz. 17.00.
    Droga krzyżowa, w piątki: - dla dzieci – godz. 17.00
    - dla dorosłych – godz. 18.00
    - dla młodzieży – godz. 19.30

7. Przyjmujemy jeszcze zapisy do bierzmowania młodzieży z VII klasy. Kandydat winien zgłosić się w kancelarii wraz z rodzicem (opiekunem prawnym) w najbliższym tygodniu, w godzinach od 16.00 do 18.00.

8. W zakrystii i kancelarii można nabywać paschaliki na liturgię Wielkiej Soboty.

9. Uwaga! Nastąpiła zmiana organizacji ruchu na ulicy Klasztornej. Ustawiono znak „zakaz parkowania”. Dzięki temu ma poprawić się bezpieczeństwo.

10. Pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
    We współpracy z Caritas Diecezji oraz lokalnym samorządem;
    szukamy wolontariuszy chętnych do pracy – do pomocy:
    - nauczycieli do nauki j. polskiego
    - osób z wykształceniem prawniczym
    - animatorów czasu wolnego – dla dzieci i całych rodzin
    - osób do wsparcia psychologicznego (ze znajomością języka)

a) poszukujemy wolnych pokoi i mieszkań; osoby, które zechcą przyjąć uchodźców – mogą to zgłaszać w kancelarii;
    My, jako parafia, także chcemy przyjąć rodzinę z Ukrainy. Musimy tylko zakończyć prace remontowe łazienki na poddaszu domu parafialnego, oraz kupić najpotrzebniejsze sprzęty, w tym m.in. pralkę, telewizor.

b) Oferty pracy – w jakim zawodzie….prowadzimy zbiórkę produktów, dla uchodźców, którzy zamieszkali
    w naszym mieście i powiecie; potrzebne są:
    - ubrania dla nastolatków od 13 roku życia;
    - środki czystości
    - proszki i płyny do prania;
    - mleko w kartonach;
    - mleko w proszku dla dzieci od 1 do 4 miesiąca;
    - konserwy mięsne;
    - bielizna damska (nowa);
    - bielizna i skarpetki dziecięce (nowe);
    - sztućce, talerzyki (plastikowe) oraz ściereczki;
    - karma dla psów i kotów;
    Ww. produkty prosimy zanosić do MAGAZYNU, który mieści się w dawnym internacie szkół budowlanych przy ul. Artyleryjskiej 9, w Szczecinku

11. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą parafiankę:
    - śp. Dorota Bielatowicz, zam. ul. Matejki, 54 l.