OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Wielkiego Postu - 27.03.2022

 

 1. Modlitwy do św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób, dzisiaj po wieczornej Mszy św.

 2. Od poniedziałku, 28 marca br. minister zdrowia zniósł obowiązek noszenia maseczek. Nie dotyczy on podmiotów leczniczych. Tam nadal jest obowiązek zakrywania twarzy.

 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  w piątek:
  – odwiedziny chorych – od godz. 8.30
  – spowiedź dzieci i dorosłych od godz. 17.30
  w sobotę – o godz. 8.00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

 4. W sobotę, 2 kwietnia, ulicami naszego miasta przejdzie kolejny Męski Różaniec – wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn, za zniewagi, grzechy i bluźnierstwa. Wymarsz o godz. 14.00 spod kościoła mariackiego do kościoła św. Rozalii, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.

 5. W sobotę, 2 kwietnia, w Szczecinku odbędzie się 14-sty pogrzeb dzieci utraconych. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka będzie sprawowana o godz. 12.00 w kościele mariackim. Następnie o godz. 13.00 uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Komunalnym. Pochówek ma charakter ekumeniczny. W grobowcu pochowano już prochy 266 dzieci. Rocznie w Szpitalu w Szczecinku dochodzi do około 150 poronień.

 6. W sobotę, przypada 17 rocznica śmierci św. Jana Pawła II (+02.04.2005r.); Szczególnie w tym dniu dziękujmy Bogu za dar tego świętego, jakim obdarzył nas Bóg.

 7. Nabożeństwa pasyjne:
  Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym - w niedzielę o godz. 17.00.
  Droga krzyżowa, w piątki: – godz. 17.00 - dla dzieci
  – godz. 18.00 - dla młodzieży i dorosłych

 8. Za tydzień I niedziela miesiąca, adoracyjna; a taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania.

 9. W przyszłą niedzielę, przy kościołach naszego miasta i dekanatu rozkwitną "Pola Nadziei". Po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na wsparcie naszego, szczecineckiego hospicjum. Jest to pomoc dla ludzi cierpiących, którzy za swój pobyt nic nie płacą.

 10. Uczestnicy pielgrzymki do Fatimy proszeni są o podpisanie umowy i wpłatę zaliczki w wysokości 420 Euro – w kancelarii.

 11. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły m.in. na temat poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi; oraz kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji – o grzechu zazdrości.

 12. Parafia św. Krzysztofa organizuje Bal Wielkanocny, na który zaprasza wszystkich chętnych. Bal odbędzie się 22 kwietnia br. od godz. 19:00 w Domu Kolejarza. Koszt to 180 zł od osoby. Zapisy w zakrystii parafii św. Krzysztofa lub pod numerem telefonu: 517702994. Szczegóły i atrakcje Balu są na plakacie.

 13. Pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
  We współpracy z Caritas Diecezji oraz lokalnym samorządem;
  szukamy wolontariuszy chętnych do pracy – do pomocy:
  nauczycieli do nauki j. polskiego
  osób z wykształceniem prawniczym
  animatorów czasu wolnego – dla dzieci i całych rodzin
  osób do wsparcia psychologicznego (ze znajomością języka)

  poszukujemy wolnych pokoi i mieszkań; osoby, które zechcą przyjąć uchodźców – mogą to zgłaszać w kancelarii;
  My, jako parafia, także chcemy przyjąć rodzinę z Ukrainy. Musimy tylko zakończyć prace remontowe łazienki na poddaszu domu parafialnego, oraz kupić najpotrzebniejsze sprzęty, w tym m.in. pralkę, telewizor.
  oferty pracy – w jakim zawodzie….
  prowadzimy zbiórkę produktów, dla uchodźców, którzy zamieszkali
  w naszym mieście i powiecie; potrzebne są:
  ubrania dla nastolatków od 13 roku życia;
  mleko w kartonach;
  mleko w proszku dla dzieci od 1 do 4 miesiąca;
  konserwy mięsne;
  bielizna damska (nowa);
  bielizna i skarpetki dziecięce (nowe)
  sztućce, talerzyki (plastikowe) oraz ściereczki;
  karma dla psów i kotów;
  Ww. produkty prosimy zanosić do MAGAZYNU, który mieści się w dawnym internacie szkół budowlanych przy ul. Artyleryjskiej 9, w Szczecinku
  UWAGA. Ważne, aby w tym czasie nie czytać fake newsów, czyli fałszywych, niesprawdzonych informacji, nt. uchodźców; np. że trzeba gościć uchodźców aż 1,5 roku, lub że lekarze muszą się uczyć j. ukraińskiego etc…
  Są one rozsyłane w mediach społecznościowych przez trolle rosyjskie; czynią dezinformację i próbują skłócić Polaków. Prosimy nie przekazywać niesprawdzonych informacji dalej. Najlepiej samemu poznać osobiście uchodźców i po prostu – dalej pomagać, robić swoje…

 14. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Tadeusz Kotowicz, zam. ul. Chodkiewicza l. 91;
  - śp. Jan Wiśniewski, zam. ul. Warcisława IV l. 70;
  Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu….

 

Życzymy Wam
błogosławionej niedzieli
i udanego tygodnia