OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V Niedziela Wielkiego Postu – 3.04.2022
 
 1. Witamy dziś w parafii kleryka Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie – o. diakona Ireneusza Krzywonia, który przez 2 tygodnie będzie odbywał praktyki duszpasterskie w naszej parafii.

 2. Poczynając od dziś, liturgia słowa będzie koncentrowała się na męce Chrystusa. Stąd już dziś w kościołach są zasłonięte obrazy i krzyże, aby zwrócić naszą uwagę na to, co najbardziej istotne - już nie na znak, nie na symbol, ale na samą rzeczywistość Krzyża.

 3. Dziś, przy kościołach naszego miasta i dekanatu kwitną "Pola Nadziei". Po Mszach świętych można złożyć ofiarę na wsparcie naszego, szczecineckiego hospicjum. Jest to pomoc dla ludzi cierpiących, którzy za swój pobyt nic nie płacą.

 4. Nabożeństwa pasyjne:
  - Gorzkie żale - w niedziele o godz. 17.00.
  - Droga krzyżowa, w piątek:
  - o godz. 17.00 - dla dzieci
  - o godz. 18.00 – dla młodzieży i dorosłych

 5. Modlitwy do św. Jana Neumana orędownika osób chorych na choroby nowotworowe we wtorek (piaty dzień miesiąca) po wieczornej mszy.

 6. W czwartek o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla kolejarzy serdecznie zapraszamy.

 7. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczynamy Wielki Tydzień. Po Mszy o godz. 11.00 rozstrzygnięcie konkursu na największą i najładniejszą palmę;

 8. Paschaliki na stół wielkanocny są jeszcze do nabycia tylko zakrystii;

 9. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę, podczas Gorzkich żali, zbieramy tacę na kwiaty do Bożego Grobu

 10. Uczestnicy pielgrzymki do Fatimy proszeni są o podpisanie umowy i wpłatę zaliczki w wysokości 420 Euro w kancelarii do piątku, 8 kwietnia. To data ostateczna. Niewpłacenie zaliczki oznaczać będzie rezygnację.

 11. AKCJA 1% dla parafii.
  Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc naszą parafię w uzyskaniu dodatkowych środków finansowych, to może to uczynić przekazując 1% ze swoich podatków. Jak to uczynić? W rozliczeniu rocznym podatków – trzeba wybrać jako odbiorcę 1% podatku - Fundację SMS z Nieba (KRS 0000475218) i w celu szczegółowym wpisać hasło: mały kościół. Dzięki temu Urząd Skarbowy przekaże tę kwotę na konto Fundacji SMS z Nieba, a Fundacja przekaże je na konto naszej parafii.

 12. Polecamy nowy, kwietniowy numer miesięcznika W Naszej Rodzinie wraz z dodatkiem, książką o. Grzegorza Sroki, pt. Naturalne Antybiotyki z Bożej apteki;

 13. Parafia mariacka organizuje pielgrzymkę do Medjugorie. Są jeszcze wolne miejsca; informacje szczegółowe na plakacie.

 14. Pomoc Ukrainie – Apel Starosty Szczecineckiego Krzysztofa Lisa.
  Aktualnie w placówkach Powiatu Szczecineckiego przebywa 133 uchodźców z Ukrainy. 77 w Schronisku Młodzieżowym i 56 w DPS w Bornem Sulinowie. Dziękuję serdecznie za Państwa wsparcie i ofiarowanie wszelkich darów bez których nie moglibyśmy pomóc naszym uciekającym przed wojną sąsiadom.
  Wraz z burmistrzem Białego Boru Pawłem Mikołajewskim pragniemy również pomóc Ukraińcom, którzy nie zdecydowali się na opuszczenie swojej ojczyzny lub dzielnie walczą w jej obronie. Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi chcemy zorganizować konwój z darami do Białej Krynicy, dlatego też po raz kolejny zwracam się z apelem o pomoc i wsparcie przy zbiórce darów. Najbardziej są potrzebne: kasze, makarony, konserwy, jedzenie dla małych dzieci, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, środki higieniczne, podpaski, pampersy dla małych dzieci, szampony, mydło, koce, kołdry, poduszki, latarki (baterie) dla członków obrony terytorialnej. Prosimy o ich dostarczanie do naszego magazynu przy ul. Artyleryjskiej 9 w Szczecinku. Już teraz dziękujemy za Państwa wsparcie. Pomagajmy razem!

 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności
  - śp. Mirosław Rodziewicz, zam. ul. Poznańska, l. 80
  - śp. Ryszard Grzeszczyk, zam. ul. Chełmińska, l. 83
  Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,
Drogim Parafianom
życzymy błogosławionego
Dnia Pańskiego