OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - 10.04.2022

 

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, którego centrum jest Triduum Sacrum: Wielki Czwartek, Wielki Piątek
  i Wielka Sobota.

 2. Dziś, o godz. 17.00, ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym; podczas których będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu.

 3. Dziś oficjalnie żegnamy S. Anuncjatę; Dziękuję siostrze za Jej miesięczną pracę w kancelarii i wielką pomoc. Życzymy udanego powrotu do swego macierzystego klasztoru i błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu zakonnym.

 4. We wtorek nowenna i Msza w intencji Radia Maryja

 5. Zapraszamy na śpiewaną Drogę Krzyżową Ślad Losu w wykonaniu Chóru Orantes Wielki Wtorek o godz. 19.30.

 6. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w środę na różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej o godz. 17.50; później na Msze o godz. 18.30.

 7. Liturgia Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek Wieczerzy Pańskiej, Wielki Piątek Męki Pańskiej, Wielka Sobota - Wigilia Paschalna) należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym, zapraszamy do udziału w nabożeństwach.

  Wielki Czwartek - pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa.

  W Wielki Czwartek będzie można włączyć się w akcję „Słudzy Pana, Kapłani, proszą o modlitwę” i podjąć modlitwę za kapłanów i siostry naszej parafii. Dlatego dziś po Mszy można wylosować kartkę z imieniem i nazwiskiem jednego z redemptorystów lub siostry służebniczki, podpisać i jedną część wrzucić do przygotowanej puszki, drugą zabrać dla siebie. W Wielki Czwartek będą one przyniesione do ołtarza w procesji z darami.

  Wielki Piątek - w tym dniu nie ma Mszy świętej. Gromadzimy się natomiast na liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo składa się z liturgii słowa, uroczystej adoracji krzyża i przyjęcia Komunii świętej. Kończy się złożeniem Jezusa do Grobu. Ofiary składane na tacę w tym dniu podczas adoracji krzyża przeznaczone są tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje ścisły post i nie ma w tym dniu być żadnej dyspensy.

  Wigilia Paschalna rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię światła przynosimy świece (lub paschaliki). Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni liturgia słowa, liturgia chrzcielna i uroczysta Eucharystia - uwielbienie Boga w tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa, a na zakończenie procesja rezurekcyjna. Zapraszamy całą asystę.

 8. PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO

  Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa
  - godzina czytań i jutrznia – godz. 7.30
  - uroczysta Eucharystia – godz. 18.30
  - adoracja Najświętszego Sakramentu – po Eucharystii do godz. 22.00

  Wielki Piątek – pamiątka Męki i Śmierci Chrystusa
  - godzina czytań i jutrznia – godz. 7.30
  - droga krzyżowa - godz. 10.00
  - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – godz. 15.00
  - Liturgia Męki Pańskiej– godz. 18.30
  - adoracja Najświętszego. Sakramentu – po liturgii do godz. 22.00 ( w ciszy)

  Wigilia Paschalna (w Wielką Sobotę)
  - godzina czytań i jutrznia – godz. 7.30
  - święcenie pokarmów - od godz. 9.00 do 16.00 (włącznie) co pół godziny;
  - Liturgia Wigilii Paschalnej – godz. 22.00 (przynosimy świece - paschaliki)

  Bardzo prosimy, aby podczas adoracja Pana Jezusa w tzw. ciemnicy oraz przy Grobie Pańskim była w ciszy – by nie odmawiać na głos modlitw np. różańca czy koronki do Bożego Miłosierdzia.

  SPOWIEDŹ w Wielkim Tygodniu:
  - Wielki Poniedziałek - od godz. 18.00 - 19.00
  - Wielki Wtorek - od godz. 17.30 - 19.00
  - Wielka Środa - od godz. 17.30 - 19.00
  - Wielki Czwartek - od godz. 8.30 do 9.30 – oraz od 16.30 do 18.00
  - Wielki Piątek - od godz. 8.30 do 16.00 – oraz od 21.00 do 22.00
  - Wielka Sobota - od godz. 8.30 do 16.00

 9. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania obowiązkowo uczestniczy w Triduum Paschalnym.

 10. Za tydzień, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, porządek Mszy tak, jak w każdą niedzielę. Rano nie ma procesji rezurekcyjnej!

 11. Datki na kwiaty do Bożego Grobu zbieramy w skrzynce na filarze przy wyjściu oraz dziś podczas Gorzkich Żali.

 12. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego kolejna płyta z serii Biblia Audio, tym razem są to Księgi Prorockie (prorocy Więksi).

 13. Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 w Szczecinku w ramach projektu „Akademia Lidera – INNYM SIEBIE DAJ W WIELKANOC” – podjęli akcje charytatywną na rzecz naszego hospicjum. W ramach projektu zorganizowane będą wielkanocne warsztaty cukiernictwa oraz kwesta na ulicach Szczecinka, podczas której za datki na rzecz hospicjum rozdawane będą wielkanocne „babeczki”, wcześniej upieczone przez uczniów szkoły.

 14. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Mirosław Rodziewicz, zam. ul. Poznańska, l. 80.
  - śp. Ryszard Grzeszczyk, zam. ul. Chełmińska, l. 83.
  - śp. Stanisława Okulewicz, zam. ul. Piłsudskiego, l. 88.

 

Siostry i Bracia
Przed nami najpiękniejszy i najważniejszy w całym roku liturgicznym tydzień.
Życzymy Wam
głębokich przeżyć paschalnych.