II NIEDZIELA WIELKANOCY
Święto Bożego Miłosierdzia - 24.04.2022
 
  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Przez udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przez odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Credo przed Najśw. Sakramentem (wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum) można dziś uzyskać odpust zupełny.

  2. Na ręce Pani Marianny Radzymińskiej składam serdeczne podziękowania Czcicielom z Grupy Miłosierdzia za ich ofiarne, cotygodniowe, piątkowe modlitwy, za przygotowywanie oprawy liturgicznej na niedzielnych Mszach o godz. 9.00 oraz za służbę dla parafii. Zapraszamy nowe osoby do włączenia się do grupy w ten piękny kult;

  3. Każdy wierny może dziś przed kościołem wziąć za darmo modlitewnik Jezu ufam Tobie.

  4. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym CARITAS. Po Mszach zbiórka do puszek, na cele charytatywne. Dziękuję wolontariuszom z naszego parafialnego Caritas (pod kierunkiem pani Anny Klepczarek) oraz dzieciom ze Szkolnego Koła Caritas wraz z ich opiekunką s. Ligorią za zaangażowanie w tę piękną posługę miłości.

  5. Z racji mijającej oktawy Wielkanocy – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Diecezji, została przeniesiona na wtorek, 26 kwietnia. Tego dnia będziemy świętować imieniny o. Wojciecha Pawlickiego, misjonarza. Msza w Jego intencji o godz. 18.30. Solenizanta polecamy Waszym modlitwom.

  6. W następną niedzielę (1 maja), w czasie Mszy św., słowo głosił będzie ks. Tadeusz Ceynowa, dyrektor archiwum diecezjalnego w Koszalinie, który opowie o pochodzącej z XVIII w. skrzatuskiej Kronice ks. Delerdta, opisującej historię kultu MB Bolesnej; współcześnie wydany tekst kroniki będzie można nabyć w cenie 15 zł;

  7. 7. AKCJA 1% dla PARAFII
    To już ostatni moment na złożenie zeznania podatkowego. Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc naszą parafię w uzyskaniu dodatkowych środków finansowych, to może to uczynić przekazując 1% ze swoich podatków. Jak to uczynić? W rozliczeniu rocznym podatków – trzeba wybrać jako odbiorcę 1% podatku - Fundację SMS z Nieba (KRS 0000475218) i w celu szczegółowym wpisać hasło: mały kościół. Dzięki temu Urząd Skarbowy przekaże tę kwotę na konto Fundacji SMS z Nieba, a Fundacja przekaże je na konto naszej parafii.

  8. Trwa nabór uczniów do Szkoły Katolickiej (do popularnego tzw. katolika). Szczegółowych informacji można dowiedzieć się podczas dnia otwartych drzwi, we wtorek, 26 kwietnia, o godz. 17.00 podczas spotkania z Dyrektorem szkoły.
 
Drogim Parafianom
życzymy błogosławionej niedzieli
i dobrego tygodnia