III NIEDZIELA WIELKANOCY - 01.05.2022

1.  Trzecia niedziela Wielkanocy przeżywana jest w Kościele w Polsce jako Niedziela Biblijna; rozpoczyna ona XIV Tydzień Biblijny, którego tematem jest: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Tydzień biblijny ma inspirować nas do częstszego sięgania po Pismo św. oraz ukazać fundamentalne znaczenie Słowa Bożego w życiu chrześcijanina i parafii.
    Dziś także przypada VI Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Z tej okazji, dzisiaj przed każdą Mszą czytamy Ewangelię wg św. Łukasza, a po Mszach Św. można wylosować fragment tekstu z Pisma Świętego; ma to nas zachęcić do osobistego czytania Pisma Św.

2. Gościmy dziś w parafii ks. Tadeusza Ceynowę, dyrektora Archiwum Diecezjalnego w Koszalinie, który w czasie Mszy świętych głosi słowo i opowiada m.in. o pochodzącej z XVIII w. skrzatuskiej Kronice ks. Delerdta, opisującej historię kultu MB Bolesnej; współcześnie wydany tekst kroniki można nabyć w zakrystii w cenie 15 zł.

3. Dziś rozpoczynają się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.
    - w dni powszednie o godz. 18.00;
    - w niedziele i święta o godz. 17.30

4. We wtorek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
    - Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00;
    - Nowenna nieustanna – wyjątkowo o godz. 17.30
    Centralne uroczystości miejskie na Placu Wolności o godz. 13.00.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca, z odpowiednimi nabożeństwami:
    w czwartek: – o godz. 18.30 Msza św. wspólnotowa dla wszystkich grup parafialnych oraz liturgicznej służby ołtarza;
    w piątek:
    - odwiedziny chorych od godz. 8.30
    – spowiedź: rano przed Mszami oraz od godz. 17.30
    w sobotę: – o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

6. Modlitwy do św. Jana Neumana orędownika osób chorych na choroby nowotworowe, w czwartek (piąty dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

7. W sobotę, 7 maja br. ulicami naszego miasta przejdzie kolejny męski różaniec – wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn, za zniewagi, grzechy i bluźnierstwa. Wymarsz o godz. 14.00 spod kościoła mariackiego, do kościoła Miłosierdzia Bożego, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.

8. SPOSÓB przyjmowania Komunii Świętej
    Prosimy, aby wierni przyjmowali Komunię Świętą w następujący sposób:
    - na dłoń – w środkowej nawie;
    - do ust – w nawach bocznych: na wprost chrzcielnicy oraz po stornie ambony;

Trzy ogłoszenia pielgrzymkowe:

9. Organizujemy wyjazd do Skrzatusza na Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca, która odbędzie się w sobotę, 14 maja 2022 r. Koszt 40 zł. Wyjazd spod Fundacji o godz. 8.00. Zapisy w kancelarii oraz u Pani Moniki Arendacz (prosimy podać PESEL, adres i nr telefonu).

10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów św. Józefa w Kaliszu i do Lichenia, 13 czerwca br.; Cena 130 zł (w cenie obiad w Kaliszu). Zapisy telefoniczne pod numerem 532 229 979, w godz. od 9.00 do 12.00 lub po godz. 20.00)

11. Uczestnicy parafialnej pielgrzymki do Fatimy proszeni są o dokonanie wpłaty I raty, w wysokości 1.000 zł, do dnia 30 maja br. – w kancelarii parafialnej.

12. W minionym odszedł do wieczności:
    - śp. + Zbigniew Żemło. zam. ul. Warcisława IV, l. 79.
      Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Drogim Parafianom
życzymy błogosławionej niedzieli