IV NIEDZIELA WIELKANOCY - 8.05.2022

1. Dziś w Kościele obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień, w którym modlimy się o nowe, święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Z tej okazji gościmy w parafii o. Grzegorza Guta oraz dwóch kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie. Po mszach zbiórka do puszek na seminarium;

2. Nabożeństwa majowe:
    - w dni powszednie o godz. 18.00;
    - w niedziele i święta o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    - w poniedziałek - św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
    - w sobotę – św. Macieja, apostoła;

4. We wtorek na nowennie i Mszy wieczornej modlimy się m.in. za Radio Maryja.

5. Spotkanie kolejarzy i ich rodzin w środę o godz. 16.00;

6. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w środę na:
    - różaniec do siedmiu Boleści Matki Bożej o godz. 17.30;
    - Msze Św. o godz. 18.30 w intencji ADŚ;

7. W czwartek, w godz. od 10.00 - 16.00, na ulicach naszego miasta, po raz dwunasty rozkwitną "POLA NADZIEI". Młodzi wolontariusze będą kwestować na potrzeby naszego, szczecineckiego hospicjum.

8. Nabożeństwo Fatimskie w piątek, 13 maja, po Mszy wieczornej; będzie połączone z nabożeństwem majowym. Ze względu na spowiedź dzieci przed I Komunią - nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 18.00

9. W sobotę, dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii świętej; Msze św. o godz. 10.00 oraz 12.00;

10. W sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza. Organizujemy wyjazd spod Fundacji NP o godz. 8.00. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii oraz u Pani Moniki Arendacz (prosimy podać PESEL, adres i nr telefonu).

11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów św. Józefa w Kaliszu i do Lichenia, 13 czerwca br.; Cena 130 zł (w cenie obiad w Kaliszu). Zapisy telefoniczne pod numerem 532 229 979, w godz. od 9.00 do 12.00 lub po godz. 20.00)

12. Uczestnicy parafialnej pielgrzymki do Fatimy proszeni są o dokonanie wpłaty I raty, w wysokości 1.000 zł, do dnia 30 maja br. w kancelarii parafialnej.

13. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym kolejna płyta z Biblią Audio, tym razem z nagraniami czterech ksiąg mądrościowych. Jest też nowy, majowy numer miesięcznika W Naszej Rodzinie wraz z dodatkiem: książką p.t. Na koniec moje Niepokalane serce zatriumfuje (nt. nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca)

14. W minionym odeszli do wieczności:
    - śp. Dariusz Dorniak, zam. ul. Drahimska, l.49
    - śp. Stanisława Płonowska, zam. ul. Kamienna, l. 83;
    Wieczny odpoczynek im dać Panie…

Drogim Parafianom
    życzymy błogosławionej niedzieli