VI NIEDZIELA WIELKANOCY - 22.05.2022

1. Modlitwy do św. Rity, o wsparcie w trudnych sytuacjach w życiu rodzinnym, dzisiaj (22. dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

2. W poniedziałek rozpoczynają się Dni Modlitw o Urodzaje (dawne Dni Krzyżowe)

3. We wtorek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

4. Modlitwy do św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób w piątek (27. dzień miesiąca), po wieczornej Mszy św.

5. W piątek rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. Modlitewne czuwanie „Duch i ogień” w sobotę; rozpoczęcie o godz. 19.30;

7. W sobotę po raz pierwszy będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

8. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. W przyszła niedzielę na Mszy Św. o godz. 18.00 kandydaci do bierzmowania przyjmą krzyże; prosimy o obecność wraz z rodzicami.

10. 1Nabożeństwa majowe:
    - w dni powszednie o godz. 18.00;
    - w niedziele i święta o godz. 17.30.

11. Uczestnicy parafialnej pielgrzymki do Fatimy proszeni są o dokonanie wpłaty I raty, w wysokości 1.000 zł, do dnia 30 maja br. na konto parafialne albo w kancelarii parafialnej.

12. Apostolstwo Dobre Śmierci zaprasza na Dzień Skupienia w Górce Klasztornej, w sobotę, 11 czerwca. Zapisy u pani Ewy, zelatorki i w kancelarii. Cena 40 zł.

13. Organizujemy wyjazd do Koszalina na obchody Jubileuszu 50-lecia naszej Diecezji, które odbędą się 25 czerwca 2022 r. w koszalińskim amfiteatrze. Zapisy w kancelarii; koszt 30 zł;

14. Polecamy: nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym m.in. ciekawa historia beatyfikowanej właśnie założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot, oraz majowy numer miesięcznika W Naszej Rodzinie wraz z książką p.t. Na koniec Moje Niepokalane serce zatriumfuje (nt. nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca)

15. Ruszyła rekrutacja do Bursy im. św. Stanisława Kostki w Szczecinku na rok szkolny 2022/2023. Po odejściu absolwentów będzie w tym roku 12 wolnych miejsc dla nowych kandydatów. Liczy się kolejność zgłoszeń. Bursa oferuje bardzo dobre warunki bytowe, organizację czasu, troskliwą opiekę i całodobowe wyżywienie. Opłata za pobyt z pełnym wyżywieniem, to symboliczne 200 zł miesięcznie.
    Wstępnego zgłoszenia do Bursy kandydaci dokonują przez formularz elektroniczny, umieszczony na stronie internetowej Bursy www.bursa.szczecinek.caritas.pl – przycisk FORMULARZ ZGŁOSZENIA.

16. W minionym odeszli do wieczności:
    - śp. Józef Michałowski, zam. ul. Chełmińska, l. 73;
    - śp. Franciszek Korszyłowski, zam. ul. Staszica, l. 81;
    - śp. Maria Lange, zam. ul. Wyszyńskiego, l. 83.
    Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Drogim Parafianom
życzymy błogosławionej niedzieli