XIII Niedziela Zwykła – 26.06.2022

1. Wczoraj w amfiteatrze w Koszalinie, a dzisiaj we wszystkich parafiach naszej diecezji świętujemy Jubileuszu 50-lecia naszej diecezji. Dlatego też Msze są odprawiane według formularza Mszy za kościół diecezjalny.

2. Dzisiaj w parafii oficjalnie żegnamy: s. Agatę Kozieł – organistkę, s. Beatę Słaby -katechetkę oraz o. Łukasza Kalisza - duszpasterza, którzy decyzją wyższych przełożonych zostali oddelegowani do pracy w innych placówkach. I tak:
    - o Łukasz Kalisz, duszpasterz został przeniesiony do klasztoru w Lublinie, gdzie podejmie dwuletni kurs misyjny; na jego miejsce przybędzie neoprezbiter, o. Patryk Reczek;
    - s. Agata, organistka została przeniesiona do Krościenka; na jej miejsce przybędzie s. Renata Borodziuk;
    - s. Beata, katechetka została przeniesiona do klasztoru i parafii w Krakowie; na jej miejsce przybędzie s. Małgorzata Łatka;
    - do pracy w kancelarii przybędzie s. Akwilla Lipiak;
    Pięknie dziękujemy im za ich ofiarną pracę i poświęcone serce; życzymy im błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu zakonnym i kapłańskim;

3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 oraz o godz. 18.00 wyróżnimy najgorliwszych ministrantów za ich piękną posługę przy ołtarzu w minionym roku formacyjnym. Zachęcamy rodziców, by zaproponowali swoim synom tą piękną służbę, która kształtuje serce i charakter.

4. Dzisiaj, po Mszach zbiórka do puszek na kształcenie i na KUL

5. Ostatnie nabożeństwa czerwcowe:
    - dziś o godz. 17.30.
    - w dni powszednie o godzinie 18.00.

6. W tym tygodniu przypadają w poniedziałek (27.06) Święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy

7. Modlitwa do św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób, w poniedziałek (27 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

8. We środę  uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

9. Rozpoczynają się WAKACJE. Od przyszłej niedzieli będzie obowiązywał LETNI porządek Mszy św: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 oraz 19.00.
    Zadbajmy o to, by tak organizować wypoczynek i zajęcia wakacyjne, aby nie zabrakło w nich czasu na Msze św. w niedzielę i codzienną modlitwę.

10. KANCELARIA w czasie WAKACJI czynna:
    we wtorki i czwartki – od godz. 16.00 – 18.00;

11. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 9.00.

12. Uczestnicy parafialnej pielgrzymki do Fatimy proszeni są o wpłatę na konto bankowe parafii drugiej raty w wysokości 1 tyś zł. do końca lipca br.

13. 2 lipca na godzine 14.00 zapraszamy na męski różaniec. Zgodnie z tradycją modlitwę rozpoczniemy pod kościołem Mariackim, następnie w procesji udamy się do parafii św Krzysztofa.

14. Do 15 września br. trwa nabór na studia podyplomowe z teologii:
    dla kandydatów posiadających ukończone studia I stopnia (zajęcia w środy) umożliwiające zdobycie tytułu licencjata teologii
    dwuletnie „studia podyplomowe dla nauczycieli” – dla osób posiadających już tytuł magistra z innej dziedziny (te zajęcia odbywają się w soboty);
    Informacje szczegółowe pod numerem tel: 784 922 851 - sekretariat,
    - ks. T Ceynowa (603 767 766) – ks. R. Mazur (606 836 187) oraz na plakacie i stronie www.

Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i Urlopowiczom
– życzymy udanego WYPOCZYNKU,
a nam wszystkim - błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia