OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII Niedziela zwykła – 24.07.2022
 
 1. Z inicjatywy papieża Franciszka przeżywamy dziś II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

 2. Dziś też rozpoczyna się 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Ta coroczna inicjatywa przypomina o potrzebie zachowania bezpieczeństwa na drodze i połączona jest ze zbiórką pieniędzy na zakup środków transportu dla misjonarzy; po Mszach zbiórka ofiar do puszki.

 3. W tym tygodniu przypadają:
  - w poniedziałek, święto św. Jakuba Apostoła
  - we wtorek, wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
  - w piątek, wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza

 4.  poniedziałek przy okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących po Mszy św. o 18.30 poświęcimy pojazdy. Prosimy zaparkować pojazdy na parkingu za kościołem. Tego dnia swoje imieniny obchodzi także nasz bp pomocniczy Krzysztof Zadarko. Polecajmy go w naszych modlitwach.

 5. W środę (27.07) o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Duchowej Adopcji oraz o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.Po Mszy św. modlitwy do św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób.

 6. Trwają wakacje. Przy okazji wyjazdów wypoczynkowych nie rezygnujmy ze spotkania z Chrystusem na niedzielnej Eucharystii. Wchodząc do miejsc sakralnych pamiętajmy o stosownym ubiorze.
  Przypominamy, że w czasie WAKACJI:
  - Msze w niedziele odprawiane są o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 19.00.
  - kancelaria - czynna we wtorek i czwartek, w godz. od 16.00 do 18.00.

 7. Bardzo dziękujemy Państwu: Zdzisławowi i Dominice Dawlewicz oraz Annie Mendonca, którzy w zastępstwie s. Agaty, posługiwali jako organiści.

 8. Uczestnicy pielgrzymki do Fatimy proszeni są o wpłatę na konto bankowe parafii drugiej raty, w wysokości 1 tyś zł., do końca lipca br.

 9. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy i wszelkie informacje na stronie internetowej: www.pielgrzymkikoszalin.pl 

 10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. Sporo ciekawych artykułów: o pielgrzymce papieża do Kanady, czym będziemy palić zimą czy wybrane rady egipskich pustelników. Są także ciekawostki o nowym teleskopie kosmicznym. Cena jak zwykle – 8 zł.

 11. W minionym tygodniu odeszła do Pana:
  śp. Wanda Jankowska, l. 67 z ul. Szczecińskiej
  śp. Renata Wika, l. 76 (spoza parafii – niegdyś mieszkała na Klasztornej)
 
Urlopowiczom – życzymy udanego WYPOCZYNKU,
a nam wszystkim - błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia