XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022

1. Jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych rocznic patriotycznych
i świąt maryjnych. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do zachowania abstynencji od picia alkoholu; a trud abstynencji ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do Częstochowy oraz w intencji Ojczyzny, pamiętając o ofierze życia, którą złożyło tak wielu naszych rodaków w sierpniu 1920r. oraz 1944r. podczas Powstania Warszawskiego, którego rocznica wybuchu jutro przypada.

2. W poniedziałek (1 sierpnia), święto św. Alfonsa Marii Liguori`ego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela Zgromadzenia Redemptorystów.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami:
• w czwartek - o godz. 18.30 – Msza św. wspólnotowa dla wszystkich grup parafialnych i ministrantów;
• w piątek – spowiedź – rano przed Mszami oraz od godz. 18.00;
- nie ma odwiedzin chorych;
• w sobotę – o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

4. Modlitwy do św. Jana Neumana orędownika osób chorych na choroby nowotworowe, w piątek (jak w każdy piąty dzień miesiąca) po wieczornej Mszy.

5. W sobotę (6 sierpnia), święto Przemieniania Pańskiego. Msze w porządku zwykłym.

6. W sobotę, 6 sierpnia ulicami naszego miasta przejdzie kolejny męski różaniec, wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn, za zniewagi, grzechy i bluźnierstwa. Wymarsz o godz. 14.00 spod kościoła mariackiego, do naszej parafii, Ducha Świętego, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.

7. Następna niedziela – adoracyjna; zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy o godz. 9.00;

8. W czasie wakacji:
- Msze św. w niedziele odprawiane są o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 19.00.
- kancelaria - czynna we wtorek i czwartek, w godz. od 16.00 do 18.00.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Wojciech Misztal, l. 55, zam. ul. Warcisława IV.

Urlopowiczom – życzymy udanego WYPOCZYNKU,
a nam wszystkim – błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia