OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV Niedziela Zwykła – 11.09.2022

 

 1. Dzisiaj w Polsce rozpoczyna się XII Tydzień Wychowania. Jego głównym celem jest zapewnienie właściwego rozwoju dzieciom i młodzieży, z uwzględnieniem wiary w Chrystusa. Na stoliku pod chórem są do zabrania ciekawe ulotki o tym – jak uchronić dzieci przed zagrożeniami cyfrowego świata oraz jak przekazać dziecku informacje, gdy dziecko pyta o seks.

 2. We wtorek wieczorna Msza św. w intencji Ojczyzny, Radio Maryja oraz o. Dyrektora, Współpracowników i Ofiarodawców;

 3. Nabożeństwo Fatimskie we wtorek, (13.09.) po Mszy wieczornej.

 4. W środę (14.09.) święto Podwyższenia Krzyża Świętego; warto zastanowić się czy w naszym domu w widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także czy my i nasi bliscy nosimy krzyż - symbol wiary;

 5. Środa, 14 września br. będzie tez Dniem Modlitw za Ukrainę. Jego celem jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o Rosjanach - sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie. O godz. 17.30 adoracja w ciszy Najśw. Sakramentu, a o godz. 18.0 różaniec.

 6. W czwartek, (15.09.) obchodzimy Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej; jest to jednocześnie święto patronalne Apostolstwo Dobrej Śmieci (ADŚ); z tej okazji:
  - o godz. 17.30 – adoracja Najśw. Sakramentu.
  - o godz. 18.00 – różaniec do siedmiu Boleści Matki Bożej
  - o godz. 18.30 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków ADŚ;
  - o godz. 19.10 - konferencja s. dr. Ireny Radzymińskiej JMB pt. Rzeczywistość naszej śmierci w świetle tajemnicy miłosierdzia Bożego.
  Po wykładzie będzie możliwość nabycia książek autorstwa prelegentki;

 7. Modlitwy do św. Gerarda, w intencji małżeństw oczekujących potomstwa oraz o dobrą spowiedź w piątek (16 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

 8. Spotkania KURSU PRZEDMAŁZEŃSKIEGO odbywają się w poniedziałki o godz. 19.15 w kaplicy Wieczernik w domu parafialnym. Pierwsze spotkanie w poniedziałek, 12 września.

 9. Organizujemy wyjazd do Skrzatusza na:
  - Diecezjalne Spotkanie Młodych, w sobotę 17 września (zapisy u ojców Michała i Patryka)
  - Świętowanie Jubileuszu 50-lecia Diecezji – Diecezjalna Pielgrzymka dla dorosłych – w niedzielę, 18 września. Zapisy w kancelarii; koszt 30 zł.

 10. Wznawiamy po wakacjach spotkania formacyjne dla dzieci i młodzieży:
  - schola dziecięca – sobota, godz. 9.30;
  - schola młodzieżowa – niedziela, godz. 16.30;
  - ministranci (młodsi i starsi) – sobota, godz. 9.30;
  - oaza dzieci bożych – sobota, godz. 10.15;
  Zapraszamy serdecznie także nowe osoby, które chcą się włączyć.

 11. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (uczniowie klas I szkoły średniej) odbędzie się w poniedziałek, 19 września, o godz. 19.30 w kościele.

 12. W kancelarii można nabyć kalendarze diecezjalne na 2023 rok.

 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Maria Franciszka Kosicka, ul. Chełmińska, l. 88;
  - śp. Roman Kwiatek, ul Toruńska, l. 78.
  Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…