OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXV Niedziela Zwykła – 18.09.2022

 1. Dziś w Skrzatuszu odbywają się diecezjalne uroczystości odpustowe; Kończą one obchody jubileuszu 50-lecia naszej Diecezji; Podczas uroczystej Mszy św., pod przewodnictwem abp Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, zostanie ukoronowana Pieta Skrzetuska;

 2. W Kościele w Polsce obchodzimy dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Hasło 56. Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu to: «Słuchanie uchem serca».

 3. Dziś także wspominamy św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży. Warto przy tej okazji zainteresować się, czy dzieci z naszych rodzin są zapisane na katechezę i do bierzmowania.

 4. W tym tygodniu w liturgii:
  - w środę – święto św. Mateusza, Apostoła;
  - w piątek – św. ojca Pio z Pietrelciny;

 5. Msza dla kolejarzy i ich rodzin w środę o godz. 17.00 w Wieczerniku;

 6. Modlitwy do św. Rity, o wsparcie w trudnych sytuacjach w życiu rodzinnym, w czwartek (22 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (uczniowie klas VIII oraz I klasy szkoły średniej) w poniedziałek, 19 września, o godz. 19.30 w kościele.

 8. W przyszłą niedzielę rozpoczną się XI Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku, pod hasłem: „Kościół w drodze”. W Kościele mariackim o godz. 17.00 odbędzie się koncert „Laudate omnes gentes” chóru kameralnego Exordium pod dyrekcją Karola Wojtowicza.

 9. W kancelarii można nabyć kalendarze diecezjalne na 2023 rok.

 10. W najnowszym wydaniu Gościa Niedzielnego kolejna płyta z serii Biblia audio, a na niej kolejne księgi ST (Jozuego, Sędziów, Rut, Sm);

 11. Dziś po Mszach zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji i KUL.

 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Józef Sosnowski, zam. ul. Klasztorna, lat 72;
  - śp. Wacław Kizielewicz, zam. ul. Wyszyńskiego, lat 88;
  - śp. Bogumiła Zabłocka, zam. ul. Przemysłowa, lat 67.
  Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…