XXV Niedziela Zwykła – 18.09.2022

1. Dziś w Skrzatuszu odbywają się diecezjalne uroczystości odpustowe; Kończą one obchody jubileuszu 50-lecia naszej Diecezji; Podczas uroczystej Mszy św., pod przewodnictwem abp Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, zostanie ukoronowana Pieta Skrzetuska;

2. W Kościele w Polsce obchodzimy dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Hasło 56. Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu to: «Słuchanie uchem serca».

3. Dziś także wspominamy św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży. Warto przy tej okazji zainteresować się, czy dzieci z naszych rodzin są zapisane na katechezę i do bierzmowania.

4. W tym tygodniu w liturgii:
    - w środę – święto św. Mateusza, Apostoła;
    - w piątek – św. ojca Pio z Pietrelciny;

5. Msza dla kolejarzy i ich rodzin w środę o godz. 17.00 w Wieczerniku;

6. Modlitwy do św. Rity, o wsparcie w trudnych sytuacjach w życiu rodzinnym, w czwartek (22 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (uczniowie klas VIII oraz I klasy szkoły średniej) w poniedziałek, 19 września, o godz. 19.30 w kościele.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczną się XI Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku, pod hasłem: „Kościół w drodze”. W Kościele mariackim o godz. 17.00 odbędzie się koncert „Laudate omnes gentes” chóru kameralnego Exordium pod dyrekcją Karola Wojtowicza.

9. W kancelarii można nabyć kalendarze diecezjalne na 2023 rok.

10. W najnowszym wydaniu Gościa Niedzielnego kolejna płyta z serii Biblia audio, a na niej kolejne księgi ST (Jozuego, Sędziów, Rut, Sm);

11. Dziś po Mszach zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji i KUL.

- śp. Józef Sosnowski, zam. ul. Klasztorna, lat 72;
    - śp. Wacław Kizielewicz, zam. ul. Wyszyńskiego, lat 88;
    - śp. Bogumiła Zabłocka, zam. ul. Przemysłowa, lat 67.
    Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…