OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022

 1. Przeżywamy dziś w Kościele 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież Franciszek pragnie, byśmy budowali poczucie braterstwa z ludźmi, którzy szukają poprawy swojego losu w innych krajach. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich tułaczy i bezdomnych, zwłaszcza uchodźców z Ukrainy.

 2. Dzisiaj rozpoczynają się XI DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ w SZCZECINKU pod hasłem: „Kościół w drodze”. Zapraszamy dziś do Kościoła mariackiego na godz. 17.00 na koncert „Laudate omnes gentes” chóru kameralnego Exordium, pod dyrekcją Karola Wojtowicza.

 3. W poniedziałek, 26 września br., w parafiach prowadzonych przez redemptorystów, wspominamy bł. Kaspra Stanggassingera (1871- 1899), redemptorystę, wychowawcę dzieci i młodzieży.

 4. Modlitwy do św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób we wtorek (27. dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.
 5. We wtorek w parafii mariackiej rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Jest to seria 10 cotygodniowych spotkań, których celem jest odnowienie, pogłębienie i umocnienie relacji z Bogiem. Spotkania będą się odbywały we wtorki o godz. 19:00 w domu parafialnym. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 6. W środę, 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15.00 na placach i skrzyżowaniach ulic miast i wsi, a także w innych miejscach publicznych pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Uczestnicy tej akcji modlić się będą o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata, szczególnie w intencji prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców, o przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga. Zbiórka osób pod naszym kościołem o godz. 14.45.
 7. Również w środę jak co miesiąc zapraszamy do modlitwy w intencji ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
  Zapraszamy szczególnie tych, którzy podjęli duchową adopcją dziecka poczętego. O godz. 18.00 modlitwa różańcowa, a następnie Msza św. Na Mszy będą zbierane ofiary na Fundusz Obrony Życia.

 8. W czwartek, (29 września) swoje imieniny obchodzi o. Michał Wielgus, wikariusz. Drogiemu Solenizantowi składamy serdeczne życzenia i polecamy Go Waszym modlitwom. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.30.
 9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca;
  o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;
 10. W sobotę, 1 października, rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe:
  - dla dzieci - od poniedziałku do piątku o godz. 17.00;
  - dla młodzieży i dorosłych - codziennie o godz. 18.00;
  - w niedziele – dla wszystkich o godz. 17.30.
  Prosimy grupy parafialne o przewodniczenie tej modlitwie (grafik jest umieszczony w gablocie parafialnej). Za odmówienie w całości przynajmniej jednej części różańca (pięciu dziesiątek) w kościele, kaplicy, czy w rodzinie można uzyskać odpust zupełny.
 11. W sobotę, 1 października zapraszamy wszystkich mężczyzn na Męski Różaniec ulicami Szczecinka. Wymarsz o godz. 14.00 spod kościoła mariackiego. Następnie udajemy się do parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Eucharystię, a po niej poczęstunek.

 12. Za tydzień, I niedziela miesiąca; taca tzw. budowlana;
  - po Mszy św. o godz. 9.00 - zmiana tajemnic różańcowych;
  - na Mszy św. o godz. 11.00 - poświecenie różańców dzieci I-komunijnych
 13. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na dzień skupienia, który odbędzie się 8 października na Górkę Klasztorną.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Krzysztof Szkodziński z ul. Gdańskiej, l. 44