OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII Niedziela Zwykła – 09.10.2022

 1. Gościmy dziś w parafii o. Marcina Klamkę, redemptorystę, przełożonego i proboszcza ze Skarżyska Kamiennej, profesora naszego Seminarium oraz misjonarza, który głosi okolicznościowe kazania, które maja nas wprowadzić w przygotowanie do misji świętych JUBILEUSZOWYCH, które odbędą się w maju 2023. Będziemy wówczas świętować: - 100 lecie poświecenia małego kościoła- 50 lecie Parafii Ducha świętegoZ tej okazji na zakończenie każdej Mszy będziemy odmawiali modlitwę o dobre przygotowanie do misji.

 2. Nabożeństwa różańcowe:
  - dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00;
  - dla młodzieży i dorosłych – codziennie o godz. 18.00;
  - w niedziele – dla wszystkich o godz. 17.30.

 3. Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej w środę o godz. 17.50; później Msza w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 4. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, w czwartek (13.10.) o godz. 17.00. Chcemy włączyć w tę modlitwę także dzieci, które przychodzą na swój różaniec.

 5. 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkich pracowników oświaty otaczamy naszą modlitwą i zapraszamy w niedzielę 23 października na Msze o godz. 16.00, po niej na spotkanie w klubie.

 6. W sobotę, 15 października br. o godz. 10.00 w koszalińskiej katedrze bp Edward Dajczak będzie przewodniczył Mszy na zakończenie II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Poprzedzi ją podpisanie uchwał synodalnych. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości wszystkich, a szczególnie członków parafialnego zespołu synodalnego.

 7. W sobotę, 15 października obchodzony jest XV Dzień Dziecka Utraconego. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka będzie sprawowana w kościele mariackim o godz. 12.00 oraz 18.00. Następnie o godz. 13.00 uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Komunalnym. Pochowane zostaną prochy dzieci zmarłych w wyniku poronienia bądź martwego urodzenia, pozostawione w szpitalach. Ponadto, po Eucharystii o godz. 18.00, będzie konferencja "Co dalej z moim utraconym dzieckiem?”, którą wygłosi ks. dr Jacek Lewiński.

 8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali XXI Dzień Papieski. Po Mszach będzie zbiórka do puszek na pomoc stypendialną dla uzdolnionej, a biednej młodzieży. Można też będzie kupić „papieskie kremówki”.

 9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na stoliku pod chórem lub w zakrystii są wyłożone „kartki wypominkowe”; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać
  w kancelarii parafialnej.

 10. W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy do kina „Wolność” na projekcję filmu “Johnny” o ks. Janie Kaczkowskim. Film można oglądać od piątku 14 października. Szczegóły na plakacie i w Internecie.

 11. Polecamy październikowy numer miesięcznika „W Naszej Rodzinie” wraz z książką s. Bożeny Hanusiak pt. Różaniec, z modlitwą o uzdrowienie. Jest także nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

 12. W zakrystii i kancelarii są do nabycia kalendarze diecezjalne na 2023r.

 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Andrzej Wieliczko, ul. Warcisława IV, l. 65;
  - śp. Wacław Purgal, ul. Chełmińska l. 86;
  - śp. Edward Rybiński, ul. Wyszyńskiego, l. 7;
  - śp. Beata Ceglarz, ul. Szczecińska, l. 58;
  - śp. Stanisław Gacek, ul. Gdańska, l. 75
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…