OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2022


1. Przeżywamy dziś XXII Dzień Papieski dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Tegorocznym obchodom przyświeca hasło „Blask prawdy”. Jest to tytuł a zarazem pierwsze słowa encykliki Jana Pawła II z 1993r, która mówi o niektórych podstawowych problemach nauczania moralnego Kościoła. Po Mszach zbiórka do puszek na pomoc stypendialną dla uzdolnionej, a biednej młodzieży. Można też zakupić „papieską kremówkę”.

2. Dziś, w parafiach prowadzonych przez redemptorystów, obchodzimy wspomnienie św. Gerarda Majelli, redemptorysty, patrona małżeństw oczekujących potomstwa oraz dobrej spowiedzi. Modlitwy w intencji rodziców oczekujących potomstwa i za matki oczekujące rozwiązania po Mszy o godz. 18.00; Ponadto, w zakrystii można nabyć książkę pt. św. Gerard, patron i opiekun matek oraz obrazki z chustkami dla matek w stanie błogosławionym.

3. Nabożeństwa różańcowe:
- dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00;
- dla młodzieży i dorosłych – codziennie o godz. 18.00;
- w niedziele – dla wszystkich o godz. 17.30.

4. We wtorek wspominamy św. Łukasza, Ewangelistę; tego dnia pamiętamy o wszystkich pracownikach służby zdrowia, którym św. Łukasz patronuje

5. W poniedziałek, 17 października, swoje imieniny obchodzi s. Ligoria, przełożona Sióstr Służebniczek i katechetka. Msza św. w intencji Solenizantki będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 23 października o godz. 11.00. Drogą Solenizantkę polecamy Waszym modlitwom.

6. Msza dla kolejarzy w środę o godz. 17.00 w Wieczerniku; później spotkanie w Sali.

7. W ramach trwających XI Dni Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy w czwartek, (20.10. br) o godz. 17:00 do Muzeum Regionalnego w Szczecinku, na otwarcie wystawy: „Stulecie urodzin księdza Jana Lisa (1922-2022)” oraz wykład dr. Leszka Laskowskiego „Od obozu koncentracyjnego do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kardynał Nominat Ignacy Jeż (1914-2007)”. Zapraszamy również do Kina Wolność na film "Johnny" o ks. Janie Kaczkowskie. Szczegóły na plakatach, ulotkach oraz w Internecie.

8. Kolejne czuwanie modlitewne z cyklu „Duch i ogień” w sobotę o godz. 19.30. Zapraszamy wszystkich; a młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania – obecność obowiązkowa;

9. Modlitwy do św. Rity, o wsparcie w trudnych sytuacjach związanych z życiem rodzinnym, w sobotę (22. dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

10. Za tydzień Niedziela Misyjna; po Mszach będzie zbiórka do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.

11. Wszystkich pracowników oświaty z okazji minionego Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy w następną niedzielę, 23 października, na Msze o godz. 16.00, po niej na spotkanie przy ciastku w klubie.

12. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na stoliku pod chórem lub w zakrystii są wyłożone „kartki wypominkowe”; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać
w kancelarii parafialnej.

13. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego jest kolejna płyta z serii Biblia Audio, z nagraniami kolejnych ksiąg historycznych ST.