OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXX Niedziela Zwykła – 23.10.2022
 
 
1. Radosna informacja - wczoraj, (w sobotę, 22 października) w katedrze w Madrycie, odbyła się beatyfikacja dwunastu hiszpańskich redemptorystów, którzy ponieśli męczeńską śmierć w Madrycie, podczas wojny domowej w 1936 roku.
 
2. Dziś w Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podejmijmy w tym czasie modlitwę za misjonarzy, którzy głoszą Słowo Boże oraz tych, do których to Słowo jest adresowane. Wesprzyjmy też dzieło misyjne Kościoła naszymi ofiarami do puszek;
Aktualnie na misjach posługuje 1743 polskich misjonarzy i misjonarek, w tym: 787 zakonników i 629 sióstr zakonnych, 287 księży diecezjalnych oraz 40 osób świeckich. Najwięcej posługuje w Brazylii, Boliwii, Argentynie, Kamerunie i Kazachstanie.
 
3. Spotkanie „Koła Przyjaciół Misji” we wtorek po wieczornej Mszy w klubie domu parafialnego; Zapraszamy wszystkich parafian.
 
4. Modlitwy do św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób w czwartek (27 dzień miesiąca), po wieczornej Mszy św.
 
5. Comiesięczna modlitwa w intencji ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci w środę; Zapraszamy szczególnie tych, którzy podjęli duchową adopcją dziecka poczętego. O godz. 18.00 modlitwa różańcowa a następnie Msza, podczas której będą zbierane ofiary na Fundusz Obrony Życia.
 
6. W piątek Święto świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza. Tego dnia swoje imieniny obchodzą: biskup senior Tadeusz Werno; w naszej wspólnocie zakonnej Br. Marcin Tadeusz Ankiewicz; oraz Pan Szymon Cieślar, dyrektor Szkoły Katolickiej i dyrygent chóru Orantes. Msza św. w intencji Solenizantów będzie sprawowana o godz. 18.30. Zacnych Solenizantów polecamy w naszych modlitwach;
 
7. Na stoliku pod chórem lub w zakrystii są wyłożone „kartki wypominkowe” za zmarłych; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać w kancelarii parafialnej.
 
8. Nabożeństwa różańcowe:
- dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00;
- dla młodzieży i dorosłych – codziennie o godz. 18.00;
- w niedziele – dla wszystkich o godz. 17.30.
 
9. Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich organizuje Pielgrzymkę pociągiem do Częstochowy, w dniach 5-6 listopada br. Zapisy od 24 do 26 listopada w sali kolejarzy, w domu parafialnym, w godzinach 10.00 – 13.00. Koszt: 80 zł;
Informacje pod numerem 502 187 929 lub 500 142 275;
 
10. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
- śp. Janina Milko, zam. ul. Miła, l. 97;
- śp. Barbara Franciszka Ruzik, zam. ul. Toruńska, l. 85.
- śp. Lucyna Artymko, zam. ul. Czaplinecka, l. 82;
- śp. Leonard Stawski, zam. Chełmińska, l. 85;
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…