XXXII Niedziela Zwykła – 6.11.2022

1. Dzisiaj pierwsza niedziela w miesiącu, więc jest to niedziela adoracyjna;
    Dziś jeszcze
    - zmiana tajemnic różańca - po Mszy o 9.00
    - spotkanie rodziców dzieci komunijnych po Mszy o godz. 11.00 w auli.

2. We wtorek na nowennie i Mszy wieczornej będziemy się modlić m.in. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja oraz współpracowników i ofiarodawców.

3. Różaniec do siedmiu Boleści Matki Bożej w środę o godz. 17.30, następnie Wypominki i Msza za zmarłych i żywych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy spotkanie andrzejkowe w klubie dla wszystkich chętnych.

4. Msza dla kolejarzy w środę o godz. 17.00; następnie spotkanie w salce.

5. W piątek, 11 listopada br., przypada 104. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, po 123 latach niewoli austriackiej, pruskiej
    i rosyjskiej. Msze święte, jak w dni powszednie.
    Uroczystości miejskie w kościele mariackim: Msza o godz. 12.00;
    uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego o godz. 13.00.
    W modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie oraz o tych, którzy ginęli za naszą wolność. Zewnętrznym tego wyrazem może być zapalenie świecy o godz. 19.18 w oknach naszych domów.
    Pamiętajmy też o wywieszeniu flag narodowych na naszych domach.

6. Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski udziela wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 11 listopada br. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa.

7. W sobotę, 12 listopada imieniny obchodzi s Renata, organistka. Msza w intencji Solenizantki o godz. 18.30;

8. Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych:
    - w dni powszednie – o godz. 18.00
    - w niedzielę – o godz. 17.30
    Msza święta za zmarłych wypominanych w ciągu całego tygodnia będzie wyjątkowo w tym tygodniu odprawioną w piątek o godz. 18.30.
    Kartki WYPOMINKOWE są wyłożone w zakrystii i kancelarii; czytelnie wypełnione prosimy składać w kancelarii.

9. W następną niedzielę będziemy obchodzili Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

10. W przyszłą niedzielę przypada również VI ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH. Z tej okazji będziemy rozprowadzali tzw. torby miłosierdzia.

11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” ciekawe artykuły na temat, który dotyczy każdego z nas – rożne oblicza samotności.. Co proponuje Kościół ludziom samotnym…, których wokół coraz więcej.

- śp. Edward Bieleninik, zam. ul. Warcisława IV, l. 70,
    - śp. Mieczysław Majchrzak, zam. ul. Staszica, l. 88,
    - śp. Mieczysław Krawczyk, zam. ul. Warcisława IV, l. 75,
    - śp. Krystyna Pawińska, zam. ul. Warcisława IV, l. 70,
    - śp. Katarzyna Bednarczyk, zam. ul. Chełmińska, l.76.
    - śp. Janina Brzezińska, zam. ul. Gdańska, l. 86,
    Wieczny odpoczynek racz im dać…