OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIII Niedziela Zwykła – 13.11.2022


1. Przeżywamy dziś XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku przebiega on pod hasłem "Uleczyć tęsknotę" i jest poświęcony w sposób szczególny Ukrainie. Ta najbliższa niedziela jest wyraźnym znakiem, że jesteśmy z narodem ukraińskim, chcemy pomagać i będziemy to nadal robić. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

2. Dziś też przypada VI Światowy Dzień Ubogich. Jego hasłem są słowa: „Chrystus dla was stał się ubogim”. Dzień ten ma nam pomóc w refleksji nad naszym stylem życia oraz nad wieloma wymiarami ubóstwa, które obecnie się pojawiają. To dzień miłości i solidarności z cierpiącymi z powodu biedy i niedostatku. Choć w ostatnich latach odsetek osób ubogich w Polsce spada, to nadal jest ich bardzo wielu. Aż 1,5 miliona osób żyje poniżej minimum egzystencji !
Można więc zabrać papierową „Torbę miłosierdzia”, wypełnić ją długoterminowymi produktami żywnościowymi. Spakowaną torbę prosimy dostarczyć do kościoła.

3. Chcemy także, jako parafia Ducha Świętego, włączyć się w akcję Caritasu „Paczka dla Ukrainy”, której ideą jest stworzenie gotowej paczki przez parafie, wspólnoty parafialne dla rodzin na Ukrainie.
Zbieramy produkty z 3 kategorii:
- żywność długoterminowa (np. makaron, ryż, konserwy, puszki)
- produkty dla dzieci (np. kaszki, słoiczki, soki)
- artykuły chemiczne, kosmetyczne (np. papier toaletowy, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe).

4. Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych:
- w dni powszednie – o godz. 18.00;
- w niedzielę – o godz. 17.30;
Msza św. za zmarłych wypominanych w ciągu tygodnia w sobotę o 18.30.
Kartki wypominkowe są wyłożone w zakrystii i kancelarii; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać w kancelarii.

5. Zapraszamy na spotkanie autorskie z ks. dr Markiem Żejmo, filozofem, wykładowcą akademickim, publicystą i autorem książki pt.: "Między Piłatem a Piłatem" - w poniedziałek, 14 listopada br. po Mszy wieczornej ok godz. 19.00. w naszym kościele.

6. Modlitwy do św. Gerarda, patrona małżeństw oczekujących potomstwa, szczęśliwego rozwiązania oraz dobrej spowiedzi, w środę (16. dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata; która kończy kolejny rok liturgiczny.

8. Stowarzyszenie Spotkań Małżeńskich zaprasza wszystkie małżeństwa, szczególnie mające trudności we wzajemnej komunikacji, przeżywające różnego rodzaju kryzysy, ale też takie, które chcą sobie np. zrobić prezent
i zainwestować czas w budowanie wzajemnej relacji... na Weekend dla Małżeństw w dniach 18-22.11. br. w koszalińskim CEF-ie. Bez względu na staż i aktualny stan! Zajęcia zaczynają się w piątek kolacją, kończą w niedzielę obiadem.
Zgłoszenia: tel. 600 984 248 / email: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Więcej informacji i świadectwa uczestników:
www.spotkaniamalzenskie.pl

9. Fundacja „Auxilium” z diecezji tarnowskiej, uruchomiła bezpłatną ogólnopolską linię wsparcia dla małżonków, rodzin, młodzieży i opiekunów. W ramach linii wsparcia pod numerem telefonu 800 800 607 (linia bezpłatna) oraz 222 472 117 (standardowa stawka operatora) specjaliści tacy jak psycholog, prawnik, seksuolog, psychoterapeuta, terapeuta rodzinny, mediator itp. – będą udzielać profesjonalnego wsparcia osobom borykającym się z różnymi trudnościami w życiu rodzinnym i osobistym.

10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” ostatnia już płyta z cyklu Biblia Audio, a na niej księgi Nowego Testamentu: Apokalipsa św. Jana oraz Listy Apostolskie. Jeśli ktoś nie zebrał całej kolekcji, to niech się skontaktuje z działem sprzedaży: 32 251 85 24, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. śp. Irena Rybak, zam. ul. Warcisława IV, lat 92;
- śp. Ignacy Kanecki, zam. ul. Warcisława IV, lat 82;
- śp. Irena Kalisiak, zam. ul. Warcisława IV, l. 84;
- śp. Zbigniew Wojtasik, zam. Trzcinno, lat 68;
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….