Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
ogłoszenia duszpasterskie - 20.11.2022


1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Kończy ona roczny obchód misteriów zbawczych Jezusa Chrystusa. Dziś można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświecenia.

2. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. W naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Maciej Baron SVD, werbista. Proszę Was o zorganizowanie i zarezerwowanie sobie czasu wolnego oraz poinformowanie innych osób.

3. Na czas Adwentu polecamy Wam tzw. Zdrapkę Adwentową – jest to plansza zawierająca 28 specjalnych zadań do wykonania w czasie Adwentu. Codzienne zadania ukryte pod zdrapką pomagają przygotować serce na Boże Narodzenie. Zdrapka jest do nabycia w zakrystii, kancelarii i przed kościołem – ofiara 3 zł.

4. W poniedziałek w liturgii Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny.

5. W poniedziałek (21.11.) przypada też Dzień Pracownika Socjalnego. W modlitwie polecamy wszystkich pracowników służb społecznych, w szczególności pracowników socjalnych, którzy pomagają i wspierają osoby w różnych potrzebach.

6. We wtorek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30, po niej na spotkanie przy ciastku w klubie. Przy tej okazji pięknie dziękujemy s. Renacie, naszej organistce, za Jej pracę i zaangażowanie oraz naszemu parafialnemu chórowi, a także chórowi Orantes, pod batutą Pana Szymona Cieślara, oraz scholkom dziecięcej i młodzieżowej.

7. Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych:
- w dni powszednie – o godz. 18.00
- w niedzielę – o godz. 17.30
Msza święta za zmarłych wypominanych w ciągu całego tygodnia w soboty o godz. 18.30.
Kartki wypominkowe są wyłożone w zakrystii i kancelarii; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać w kancelarii parafialnej.

8. Modlitwy do św. Rity o wsparcie w trudnych sytuacjach w życiu rodzinnym, we wtorek (22. dzień miesiąca) po wieczornej Mszy świętej.
Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka odbędą się w dniach 25- 27 listopada w Skrzatuszu. Adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy zabójstwa. Rekolekcje organizowane są przez Duszpasterstwo Rodzin przy Kurii Biskupiej.
Zgłoszenia: telefonicznie: 696 918 401 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacje na stronie www.diecezjakoszalin.pl

9. Zapraszamy dzieci na zabawę andrzejkową w najbliższa sobotę (26.11) do auli domu parafialnego; rozpoczęcie o godz. 15.00 zakończenie o godz.17.00. Później odbędzie się zabawa młodzieżowa, od godz. 18.00.

10. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce odczytujemy Komunikat Przewodniczącego Episkopatu Polski w sprawie działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Artykuły dostępne na stornie Episkopatu Polski

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Irena Dubińska, zam. ul. Chełmińska, l. 87;
- śp. Edward Kapeluszny, zam. ul. Dworcowa, l. 72;
- śp. Jadwiga Sajewicz, zam. ul. Miła l. 73.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…