lI NIEDZIELA ADWENTU – ogłoszenia duszpasterskie 04.12.2022r.

1. Dziś II Niedziela Adwentu. W Kościele w Polsce obchodzimy 23 Dzień modlitwy i pomocy materialnej „Kościołowi na Wschodzie”. Celem Dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej (zwłaszcza na Białorusi, Rosji, Kazachstanie, gdzie posługują polscy redemptoryści). Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

2. Z tej okazji Biskupi z Ukrainy napisali specjalny List od Episkopatu Rzymskokatolickiego do Duchowieństwa i Wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, w którym wyrażają głębokie podziękowanie za naszą polską życzliwością, solidarnością i jakże konkretną pomocą. Wspólnota Kościoła w Ukrainie nie jest sama, bo jest z nią Kościół w Polsce. „Prosimy, bądźcie nadal blisko nas! (…) Zdajemy sobie sprawę, że i wam jest trudno żyć. Pomyślcie jednak o waszych braciach i siostrach w wierze, którzy stoją na progu katastrofy humanitarnej, związanej ze zniszczeniami infrastruktury energetycznej, a co za tym idzie, - lękiem i strachem przed nadchodzącą zimą”. (…) „Zbliża się do nas wróg, którego imieniem jest zimno, paraliż komunikacyjny i strach. Dzisiaj wojna to nie tylko front, gdzie toczą się walki przynoszące śmierć i raniące żołnierzy i osoby cywilne, ale również paraliż codziennego życia”.

3. RORATY od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy w sposób szczególny dzieci z lampionami.

4. Modlitwy do św. Jana Neumana, orędownika osób chorych na choroby nowotworowe w poniedziałek, (5. dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy, m.in: - dziś: św. Barbarę – patronkę górników, hutników, flisaków;- we wtorek – św. Mikołaja, biskupa; - w środę – św. Ambrożego – patrona pszczelarzy;

6. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Z tej okazji od godziny 12.00 do 13.00 w kościele będzie możliwość uczestniczenia w osobistej modlitwie tzw. Godzinie Łaski dla świata.

7. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP to patronalne święto Sióstr Służebniczek. Pamiętajmy o siostrach w naszych modlitwach oraz prośmy o nowe powołania do Zgromadzenia Służebniczek.

8. Wraz z Siostrami Służebniczkami, każdego 7 dnia miesiąca na wieczornej Mszy św., za wstawiennictwem bł. Edmunda Bojanowskiego, będziemy polecać Bogu nasze intencje, szczególnie dzieci i młodzież z naszych rodzin oraz ubogich, chorych i samotnych.

9. W piątek, 9 grudnia o godz. 19.00 w kościele mariackim odbędzie się  Adwentowe Czuwanie Młodych. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania obowiązkowo gromadzi się przy naszym kościele o godz. 18.30, skąd wspólnie z ojcami Michałem i Patrykiem wyruszy do kościoła mariackiego.

10.  Spotkanie rodziców dzieci komunijnych w następną niedzielę (11 grudnia) po Mszy o godz. 11.00 w auli;

11.  Dziś przed kościołem (a w  tygodniu w kancelarii) można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece „Caritas”(ofiara: mała 8 zł, duża 20 zł). Zachęcamy zanieść je starszym i schorowanym sąsiadom. Przypominamy też, że nasza parafia nikogo nie delegowała do roznoszenia opłatków po domach.

12. Torby miłosierdzia na produkty żywnościowe dla ubogich oraz rodziny  z Ukrainy są do zabrania ze stolika pod chórem. Wypełnione torby można składać w koszu Caritas, pod figurą św. Józefa.

13. Polecamy Wam grudniowy numer miesięcznika „W Naszej Rodzinie” wraz z książeczką s. Bożeny Hanusiak: Jak się dobrze spowiadać? W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” ciekawe artykuły, m.in.: Czy można wierzyć w Boga nie wierząc w Kościół, oraz o kolejnych cechach świętości: o gorliwości i zapale.

Życzymy Wam, błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia