Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 01.01.2023r.

1. Dzisiejsza Uroczystość nawiązuje do odbytego w 431r Soboru Efeskiego, na którym ogłoszono dogmat wiary, że „Najświętsza Maryja Panna jest Matką Bożą” (Bogurodzica). Reforma liturgiczna w 1969r nakazała obchodzić Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki w dniu 1 stycznia.

2. Dzisiaj też przypada 56. Światowy Dzień Pokoju. Papież Franciszek w swoim orędziu zachęca nas do odkrycia skarbu, jakim jest ludzkie braterstwo.

3. Modlitwy do św. Jana Neumana, w intencji osób chorych na choroby nowotworowe, w czwartek (5. dzień miesiąca), po Mszy wieczornej.

4. W piątek, Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli); jest to Święto obowiązkowe. Msze w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy pobłogosławimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych domów; Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- Po Mszy o godz. 9.00 – spotkanie opłatkowe dla grup parafialnych;
- Po Mszy o godz. 11.00 - zapraszamy dzieci do wspólnego kolędowania przy żłóbku.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca;
w czwartek – o godz. 18.30 – Msza wspólnotowa dla grup parafialnych;
w piątek: – spowiedź – rano przed Mszami św. oraz od godz. 18.00;
- z racji kolędy nie ma wizyty u chorych;
w sobotę: – o godz. 8.00 różaniec i modlitwy fatimskie;

6. W sobotę, ulicami naszego miasta przejdzie męski różaniec, wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn. Wymarsz o godz. 14.00 spod kościoła mariackiego, do parafii pw. Św. Krzysztofa.

7. W następną niedzielę Uroczystość Chrztu Pańskiego.

8. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę (8 stycznia) po Mszy o godz. 11.00 w auli. Prosimy o obecność.

9. Polecamy styczniowy numer miesięcznika „W Naszej Rodzinie” wraz z książeczką pt. Myśli na każdy dzień, autorstwa ks. Dolindo.

10. W ostatnim czasie, odeszli do wieczności
- śp. Waldemar Franciszek Schab, zam. ul. Kamienna, l. 70;
- Wczoraj rano w Watykanie, w wieku 95 lat, zmarł papież senior Benedykt XVI. Była następcą Jana Pawła II. Kościołem katolickim kierował przez osiem lat, od 2005r. do swojej niespodziewanej abdykacji w 2013 r.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

11. Wizytę duszpasterską rodzin, tzw. KOLĘDĘ rozpoczniemy w poniedziałek,
2 stycznia 2023r. Rozpoczęcie kolędy:
– w dni powszednie od godz. 16.00,
– w soboty i w niedzielę od godz. 15.00.
PLAN KOLĘDY jest umieszczony w gablocie i na parafialnej stronie Internetowej;
Ofiary z kolędy tzw. „koperty” będą przeznaczone na bieżące opłaty za ogrzewanie kościoła i domu parafialnego oraz na dalszą spłatę kredytu za remont dachu domu parafialnego

Drodzy Parafianie,
Mimo tylu NIEPOKOJÓW, z którymi żegnamy rok 2022,
wchodźmy w Nowy 2023 Rok z NADZIEJĄ.
Tej NADZIEI serdecznie Wam życzę.
Chrystus zapewnia nas – „Wystarczy ci mojej łaski’

Niech Nowy Rok przypomniana nam o sile Bożej miłości.
Doświadczajmy jej w naszych sercach i rodzinach każdego dnia.