OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II Niedziela zwykła – 15.01.2023r.

 1. Modlitwy do św. Gerarda, patrona matek oczekujących potomstwa i dobrej spowiedzi, w poniedziałek (16. dzień miesiąca) po Mszy wieczornej.

 2. W liturgii weszliśmy w „okres zwykły” w ciągu roku. Ze względu na polską tradycje dopuszcza się śpiewanie kolęd (poszczególnych zwrotek) podczas liturgii do Święta Ofiarowania Pańskiego (do 2 lutego);

 3. We wtorek, 17 stycznia, obchodzimy w kościele katolickim Dzień Judaizmu.

 4. Od środy 18 stycznia do 25 stycznia br. będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i spotkaniach.

 5. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta (21 i 22 stycznia) składamy serdeczne życzenia i otaczamy modlitwą.

 6. WYJAŚNIENIE: ofiary z kolędy tzw. „koperty” będą w tym roku przeznaczone na opłaty za ogrzewanie. Czynimy tak, gdyż w grudniu 2022r. prawie o 100% wzrosły nam opłaty za ogrzewanie. A dochodzą do tego jaszcze opłaty za energię, wodę i gaz. Dlatego też prosimy Was o pomoc i wzięcie udziału w akcji 1,5% dla parafii.

 7. Trwa wizyta duszpasterska rodzin, tzw. KOLĘDA. Rozpoczęcie kolędy:
  – w dni powszednie od godz. 16.00,
  – w soboty i w niedziele od godz. 15.00.