III Niedziela zwykła – 22.01.2023r.

1. Obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną w 2019r. przez papieża Franciszka po to, aby w wiernych wzrosła znajomość Pisma Świętego. Dobrą okazją do poznawania Biblii jest m.in.:
    - korzystanie z aplikacji mobilnej na smartfony, pod nazwą „Dzieło Biblijne”, czy też SMS z nieba.
    - na platformie VOD TVP można obejrzeć ciekawy serial p.t. "The Chosen", - Wybraniec - który ilustruje życie Jezusa Chrystusa. Polecamy !
    - w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” – artykuł wyjaśniający biblijne wzmianki o nawróceniu św. Pawła.

2. Dziś jeszcze modlitwy do św. Rity, o wsparcie w trudnych sytuacjach w życiu rodzinnym, po wieczornej Mszy św.

3. Dziś, podsumowujemy wizytę duszpasterską rodzin tzw. kolędę. W tym roku kolędę przyjęło 50% rodzin naszej parafii; nieobecnych było 29% rodzin; nie przyjęło kapłana i kolędy 21% rodzin.

4. W środę, 25 stycznia w liturgii obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; tego dnia kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. Spotkanie kolejarzy w środę o godz. 17.00 w sali św. Katarzyny.

6. Modlitwy do św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób w piątek (27. dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

- śp. Teresa Szymeczko, z parafii mariackiej l. 83, - była pracownica klasztoru;
    - śp. Albin Nachman, leśniczy z Dyminka, l. 53;
    Polećmy Ich naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu...