IV Niedziela zwykła – 29.01.2023r.

1. W czwartek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego; Msze św. w porządku zwykłym. Z ustanowienia św. Jana Pawła II ten dzień jest obchodzony jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego; Polecajmy w tym dniu zakonników i zakonnice; po Mszach zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne (w tym na Karmelitanki z Bornego Sulinowa).

2. W czwartek, imieniny obchodzi o. Marian Krakowski. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.30. Drogiego Solenizanta polecamy Waszym modlitwom.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami:
    w czwartek
    - o godz. 18.30 – Msza św. wspólnotowa dla wszystkich grup parafialnych;
    - od godz. 23.00 do 24.00 – Godzina Święta – adoracja Najśw. Sakr.
    w piątek:
    – spowiedź – rano przed Mszami św. oraz od godz. 18.00;
    - wizyta u chorych; - od godz. 8.30
    w sobotę – o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

4. Kolejne czuwanie „Duch i ogień” odbędzie się w piątek (3 lutego); rozpoczęcie o godz. 19.30. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza młodzież; kandydaci do bierzmowania obecność obowiązkowa;

5. W sobotę, 5 lutego ulicami naszego miasta przejdzie kolejny męski różaniec – wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn, za zniewagi, grzechy i bluźnierstwa. Wymarsz o godz. 14.00 spod kościoła mariackiego. Po różańcu powrót do kościoła mariackiego, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych; taca przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ojca Tomasza Regiewicza, franciszkanina z Piły, który wraz z ekipą neokatechumenalną głosić będzie okolicznościowe kazania; zapraszające nas do wzięcia udziału w katechezach, które w naszej parafii będą głoszone w każdą niedzielę i środę o godz. 19.00

8. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim ważny dodatek zawierający fakty świadczące o zdecydowanej walce Jana Pawła II z nadużyciami w Kościele i pokazujący bezpodstawność stawianych mu zarzutów.

- śp. Andrzej Buchholz mieszkaniec DPS Familia l. 75
    - śp. Ryszard Hryciów zam. ul Piłsudskiego l. 67
    Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu...