OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V Niedziela zwykła – 5.02.2023r.

 1. 2 lutego br. Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z urzędu biskupa diecezjalnego. Tym samym bp Edward Dajczak po ponad 15 latach posługi przechodzi na emeryturę, a nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim zostaje bp Zbigniew Zieliński, dotychczasowy koadiutor.

 2. W sobotę, 28 stycznia br. o. Dariusz Paszyński CSsR objął urząd przełożonego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Zastąpił on o. Janusza Soka CSsR, który pełnił ten urząd przez ostatnie 12 lat. Kapituła Prowincjalna wybrała też nową radę prowincjalną na najbliższe 4 lata;

 3. Dziś I niedziela miesiąca; po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych; taca tzw. „budowlana” przeznaczona na ogrzewanie.

 4. Dziś podczas Mszy świętych o godz. 9.00 i 11.00 błogosławieństwo chleba z racji wspomnienia św. Agaty.

 5. Dziś jeszcze (5. dzień miesiąca) modlitwy do św. Jana Neumanna w intencji osób chorych, zwłaszcza na choroby nowotworowe, po wieczornej Mszy.

 6. Gościmy dziś w parafii brata Tomasza Regiewicza, z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów z Parafii św. Antoniego w Pile, który wraz ze Wspólnotą Neokatechumenalną głosi okolicznościowe kazania; zapraszamy Was do wzięcia udziału w katechezach, które będą głoszone w naszym kościele w każdą niedzielę i środę o godz. 19.00

 7. Różaniec do 7-miu Boleści Matki Bożej w środę o godz. 17.45; po nim Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz spotkanie organizacyjne
  w klubie.

 8. W sobotę, 11 lutego, we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Porządek Mszy jak w dni powszednie; oraz dodatkowo Msza o godz. 10.00, podczas której udzielimy sakramentu namaszczenia chorych dla chętnych. Prosimy, abyście o tej Mszy powiadomili chorych i pomogli im w dotarciu do kościoła.

 9. Po przerwie wznawiamy „kurs przedmałżeński” dla narzeczonych, którzy chcą się przygotować do sakramentalnego małżeństwa. Spotkania odbywają się zawsze w poniedziałki, o godz. 19.15 w kaplicy Wieczernik – na przeciw kancelarii; Pierwsze spotkanie w poniedziałek 13 lutego;

 10. Osoby dorosłe (po 21 roku życia, pracujące) które chcą się przygotować do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne
  w czwartek, 16 lutego godz. 19.00 w klubie domu parafialnego.

 11.  Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej organizuje kolejną edycję rekolekcji dla rodziców po stracie dziecka. Rekolekcje te są organizowane raz w roku. W 2023 r. zostaną zorganizowane w dniach 17-19 lutego. Odbędą się one w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Adresowane są do rodziców, którzy stracili swoje dzieci w różnych okolicznościach: w wyniku choroby, poronienia, wypadku, samobójstwa, czy morderstwa.

 12. W dzisiejszym numerze “Gościa Niedzielnego” polecamy szczególnie artykuł o różnych formach życia konsekrowanego. Polecamy również nowy numer miesięcznika “W Naszej Rodzinie”, z którym dostępny jest dodatek - książka pt. “Matka Boża z Akita”

 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Henryka Raducka l. 78, zam. ul. Chełmińska
  - śp. Aleksandra Wieczorek l. 96, zam. ul. Warcisława
  - śp. Anna Michalak l. 64, zam. ul. Poznańska

  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu...