OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI Niedziela zwykła – 12.02.2023r.


1. We wtorek, w liturgii wspominamy świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy;

2. W naszym województwie rozpoczęły się ferie zimowe. Nauczycielom, dzieciom i młodzieży życzymy pięknego, błogosławionego czasu.

3. Kancelaria parafialna podczas ferii jest czynna tylko we wtorki i czwartki;

4. Po przerwie wznawiamy „kurs przedmałżeński” dla narzeczonych, którzy chcą się przygotować do sakramentalnego małżeństwa. Spotkania odbywają się zawsze w poniedziałki, o godz. 19.15 w kaplicy Wieczernik na przeciw kancelarii; Pierwsze spotkanie, jutro tj. w poniedziałek 13 lutego;

5. We wtorek na nowennie i Mszy wieczornej będziemy się modlić m.in. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, współpracowników i ofiarodawców.

6. Msza dla kolejarzy w środę o godz. 17.00 w kaplicy Wieczernik; później spotkanie w sali.

7. Modlitwy do św. Gerarda, patrona małżeństw oczekujących potomstwa oraz dobrej spowiedzi, w czwartek (16. dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

8. W piątek o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. na którą czciciele Miłosierdzia zapraszają wszystkich chętnych i ufających w Boże Miłosierdzie.

9. Osoby dorosłe (po 21 roku życia, pracujące) które chcą przygotować się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek, 16 lutego godz. 19.00 w klubie domu parafialnego.

10. W przyszłą niedzielę misjonarz o. Edward Petelczyc po Mszach będzie zbierał datki do puszki na placówkę misyjną w Mińsku.

11. W dniach 17-19 lutego br. w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu odbędą się rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka. Adresowane są do rodziców, którzy stracili swoje dzieci w różnych okolicznościach: w wyniku choroby, poronienia, wypadku, samobójstwa, czy morderstwa.

12. Wobec ogromu cierpienia, jakie spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Syrii i Turcji na wniosek Abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, biskup Diecezjalny Zbigniew Zieliński poprosił o zorganizowanie zbiórki do puszki, w niedzielę 12 lutego, by pomóc poszkodowanym. Zebrane środki zostaną̨ przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.

13. Polecamy Nowy numer Gościa Niedzielnego, w który możemy się dowiedzieć dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych oraz jak rozmawiać z dziećmi, które chcą wypisać się z religii.

14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Janina Kotowicz zam. l. 93 ul. Chodkiewicza

Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu miłosierdziu...