OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VIII Niedziela zwykła – 19.02.2023r.


1. Gościmy dziś w parafii misjonarza o. Edwarda Petelczyca, który głosi okolicznościowe Słowo Boże; po Mszach zbiera datki do puszki na budowę kościoła misyjnego w Mińsku; natomiast dzisiejsza taca jest przeznaczona na budowę kościołów w diecezji;

2. Dziś w Polsce, rozpoczyna się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Trwać będzie do soboty 25 lutego, jako duchowe przygotowanie do owocnego przeżycia Wielkiego Postu.W naszym narodzie uzależnionych jest aż ok. 1 milion osób; natomiast 4 miliony nadużywają alkoholu, spożywając go w sposób ryzykowny. (Codziennie pije alkohol aż 10 proc. Polaków.) Pijaństwo i uzależnienie od alkoholu, to prawdziwa pandemia i źródło dramatu kilku milionów polskich rodzin i kilkunastu milionów Polaków. Otoczmy je i ich rodziny cierpiące z tego powodu naszymi modlitwami.

3. Dziś jeszcze po Mszy wieczornej (o godz. 19.00) kolejna katecheza o wierze dla dorosłych. Zapraszamy

4. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze tego dnia o godz.: 6.30; 7.30; 9.00, 17.00 i 18.30; W Środę Popielcową katolików obowiązuje POST ŚCISŁY, a wiec jakościowy i ilościowy; JAKOŚCIOWY - czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (dla osób, które ukończyły 14 rok życia); i ILOŚCIOWY – czyli spożywamy dwa posiłki skromne i jeden do syta (dotyczy osób miedzy 18 a 60 rokiem życia). POST ŚCISŁY obowiązuje również w Wielki Piątek. Natomiast we wszystkie piątki w ciągu roku obowiązuje POST JAKOŚCIOWY (czyli: w piątki nie spożywamy pokarmów mięsnych); W Wielkim Poście obowiązuje również zakaz urządzania zabaw i uczestniczenia w nich;

5. Droga krzyżowa, w piątki:
- dla dzieci – o godz. 17.00
- dla dorosłych i młodzieży – o godz. 18.00.

6. W najbliższy piątek, 24 lutego br., Kościół w Polsce po raz siódmy będzie przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich w Kościele; Z tej okazji droga krzyżowa będzie sprawowana w intencji osób zranionych.

7. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski, abp Stanisława Gądeckiego, Biskup Diecezjalny Zbigniew Zieliński prosi, aby w piątek 24 lutego br. we wszystkich kościołach naszej Diecezji wznieść modlitwy w intencji pokoju w Ukrainie, a w niedzielę 26 lutego br., w miarę możliwości zorganizować zbiórkę środków finansowych, na pomoc ofiarom wojny.

8. AKCJA 1,5 dla parafii.
15 lutego br. rozpoczął się czas rozliczania z podatku dochodowego PIT. Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc naszą parafię w uzyskaniu dodatkowych środków finansowych, to może to uczynić przekazując 1,5% ze swoich podatków. Jak to uczynić? W rozliczeniu rocznym podatków trzeba wybrać jako odbiorcę 1,5% podatku:
- Fundację Brat Słońce z Krakowa (numer KRS 0000 39 79 54)
- i w celu szczegółowym wpisać hasło: Mały Kościół 39.
Dzięki temu Urząd Skarbowy przekaże tę kwotę na konto Fundacji Brat Słońce, a Fundacja przekaże je na konto naszej parafii. Za każdy dar serca pięknie dziękujemy.

9. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy ciekawe inspiracje do dobrego przeżycia Wielkiego Postu.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Teresa Kotus, zam. ul. Chełmińska, l. 87;

Polećmy ją Bożemu miłosierdziu...