II Niedziela Wielkiego Postu – 5.03.2023

1. W sobotę, 4 marca br., w koszalińskiej katedrze, podczas Mszy świętej o godz. 11.00 odbył się ingres biskupa Zbigniewa Zielińskiego, czyli uroczyste objęcie władzy przez biskupa ordynariusza nad diecezją.

2. II niedziela Wielkiego Postu to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obchodzimy ją pod hasłem: „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Dzień ten jest okazją, by wesprzeć modlitewnie i finansowo 1743 polskich misjonarzy (w tym redemptorystów i służebniczki) posługujących w 99 krajach świata. Ich dzieła ewangelizacyjne, charytatywne, edukacyjne i medyczne mogą rozwijać się dzięki naszej modlitwie i jałmużnie. Po Mszach zbiórka do puszek na misje. Zachęcamy też do przystąpienia do PATRONATU MISYJNEGO REDEMPTORYSTÓW – informacje są na ulotce.

3. Dziś jeszcze:
    - spotkanie rodziców komunijnych po Mszy o godz. 11.00
    - modlitwy do św. Jana Neumana, orędowania osób chorych, zwłaszcza choroby nowotworowe, po Mszy o godz. 18.00;

4. Nabożeństwa pasyjne:
    - Gorzkie żale – w niedzielę o godz. 17.00.
    - Droga krzyżowa, w piątki: - dla dzieci – godz. 17.00
    - dla młodzieży i dorosłych – godz. 18.00

5. KATECHEZY dla dorosłych nt. WIARY są głoszone w naszym kościele w niedziele i środy po wieczornej Mszy św. Zapraszamy do skorzystania;

6. W środę, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy rozkwitu do pełni kobiecości, na wzór Niepokalanej Maryi.

7. W sobotę, rozpocznie się nowenna do św. Józefa, przed Uroczystością Oblubieńca N.M.P.

8. W następną niedzielę w Kinie Wolność o godz. 13.00 będzie wyświetlany film pt. Opiekun; Jest to historia współczesnych bohaterów, w których życie w cudowny sposób wkracza św. Józef. Zachęcamy i polecamy, tym bardziej że to polska produkcja, w której występują znani i znakomici aktorzy.

9. W sobotę, 11 marca, o godz. 19.00 w kościele mariackim odbędzie się Wielkopostne Spotkanie Młodych. Zapraszamy młodzież. Kandydaci do bierzmowania z klasy 8 SP oraz 1 kl. szkoły średniej – gromadzą się przy naszym kościele o godz. 18.30 i razem z ojcami opiekunami udadzą się na spotkanie. Obecność obowiązkowa.

10. Uczniowie 7 klasy szkoły podstawowej, którzy chcą się przygotowywać do bierzmowania, prosimy by w najbliższym tygodniu, zgłosili się w kancelarii,
    w godz. od 16.00 do godz. 18.00 celem zapisania.

11. Prowadzimy świąteczną zbiórkę żywności dla ubogich. Na stoliku pod chórem można zabierać TORBY MIŁOSIERDZIA, w których będzie można przynosić długotrwałe produkty żywnościowe i składać w koszu przed ołtarzem;

12. W zakrystii i kancelarii są do nabycia Paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej i na stół wielkanocny; ofiara 10 zł.

13. W kancelarii są do odebrania zeskanowane zdjęcia;

14. Polecamy nowy numer:
    - tygodnika „Gość Niedzielny”, z kolejnymi rozważaniami wielkopostnymi, m.in. nt uczynków miłosierdzia: nieumiejących pouczać;
    - miesięcznik „W Naszej Rodzinie” wraz z dodatkiem, książeczką pt. "Z Jezusem na Drodze krzyża".
    - biuletyn „Apostoł Polski” nt sługi bożego o. Bernarda Łubieńskiego;

15. AKCJA 1,5 dla parafii.
    Rozpoczął się czas rozliczania z podatku dochodowego PIT za ubiegły rok.
    Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc naszą parafię w uzyskaniu dodatkowych środków finansowych, to może to uczynić przekazując 1,5% ze swoich podatków. Jak to uczynić?
    W rozliczeniu rocznym podatków trzeba wybrać jako odbiorcę 1,5% podatku:
    - Fundację Brat Słońce z Krakowa (numer KRS 0000 39 79 54)
    - i w celu szczegółowym wpisać hasło: Mały Kościół 39.
    Dzięki temu Urząd Skarbowy przekaże tę kwotę na konto Fundacji Brat Słońce, a Fundacja przekaże je na konto naszej parafii. Za każdy dar serca pięknie dziękujemy.

16. Grupa parafialna ze Słupska organizuje pielgrzymkę do Francji i Włoch; (Paryż – Lourdes – Carcassone – Avignon – La Salette – Monako – Mediolan).
    Termin: 24.06. – 3.07.2023; Cena: 1.600 zł + 500 €; jest jeszcze 20 wolnych miejsc;
    Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem podróży: EuroTours ze Słupska; tel: +48 59 842 98 73; +48 603 405 207; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

17. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
    - śp. Janina Fons, zam. ul. Chełmińska, l. 76;
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Drogim Parafianom
życzymy głębokich