III Niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2023

1. Ks. biskup koszalińsko-kołobrzeski, Zbigniew Zieliński kieruje dziś do „słowo podziękowania” do wszystkich, którzy uczestniczyli w niedawnym jego ingresie oraz włączyli się w przeżywanie tego wydarzenia życzeniami, modlitwą i organizacyjnym zaangażowaniem.

2. Gościmy dziś w parafii, Michała Podkowę kleryka Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie; podczas Mszy czyta list ks. Rektora WSD, a po Mszach zbiera ofiary do puszki na kształcenie kleryków.

3. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10 rocznica wyboru na urząd Biskupa Rzymu papieża Franciszka; polecajmy go Bogu w naszych modlitwach

4. We wtorek, Msza wieczorna za Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam;

5. W środę, 15 marca, święto św. Klemensa Hofbauera, rozkrzewiciela Zgromadzenia Redemptorystów;

6. W czwartek o godz. 17.00 w kaplicy Wieczernik Msza dla kolejarzy; później spotkanie w sali

7. W piątek o godz. 15.00 Msza Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Zaproszeni są wszyscy, którzy ufają w miłosierdzie Boże

8. W piątek, 17 marca, imieniny obchodzi o. Patryk Reczek, duszpasterz dzieci; Msza w intencji Solenizanta o godz. 18.30;
    Tego samego dnia imieniny obchodzi również bp. Zbigniew Zieliński, ordynariusz Diecezji;
    Następnego dnia (sobota, 18 marca) swe imieniny obchodzi bp senior Edward Dajczak; z tej okazji w koszalińskiej katedrze o godz. 11.00 będzie celebrowana uroczysta Msza św. na którą wszystkich diecezjan zaprasza bp Ordynaiusz.
    Drogich Solenizantów polecamy Waszym modlitwom;

9. W tym roku, wyjątkowo, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny obchodzimy w poniedziałek, 20 marca. Z tej okazji trwa nowenna przed uroczystością; polecamy też książeczkę św. Alfonsa Liguorii`ego pt. Rozmyślania o św. Józefie, ofiara 5 zł.

10. Nabożeństwa pasyjne:
    Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym - w niedzielę o godz. 17.00.
    Droga krzyżowa, w piątki: - dla dzieci – godz. 17.00
    - dla młodzieży i dorosłych – godz. 18.00

11. KATECHEZY o wierze są głoszone w naszym kościele w niedziele i środy po wieczornej Mszy. Zapraszamy do skorzystania;

12. Młodzież z 7 klasy SP, która chce się przygotować do sakramentu bierzmowania, winna zgłosić się w kancelarii wraz z rodzicem (opiekunem prawnym) w najbliższym tygodniu, w godzinach od 16.00 do 18.00.

13. W zakrystii i kancelarii są do nabycia Paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej oraz na stół wielkanocny; ofiara 10 zł.

14. Prowadzimy świąteczną zbiórkę żywności dla ubogich. Na stoliku pod chórem można zabierać TORBY MIŁOSIERDZIA, w których będzie można przynosić długotrwałe produkty żywnościowe i składać w koszu przed ołtarzem;
    Dzieci mogą świadczyć jałmużnę, poprzez skarbonki wielkanocne, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc uchodźcom.

15. AKCJA 1,5 dla parafii.
    Rozpoczął się czas rozliczania z podatku dochodowego PIT za ubiegły rok.
    Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc naszą parafię w uzyskaniu dodatkowych środków finansowych, to może to uczynić przekazując 1,5% ze swoich podatków. Jak to uczynić?
    W rozliczeniu rocznym podatków trzeba wybrać jako odbiorcę 1,5% podatku:
    - Fundację Brat Słońce z Krakowa (numer KRS 0000 39 79 54)
    - i w celu szczegółowym wpisać hasło: Mały Kościół 39.
    Dzięki temu Urząd Skarbowy przekaże tę kwotę na konto Fundacji Brat Słońce, a Fundacja przekaże je na konto naszej parafii. Za każdy dar serca pięknie dziękujemy.

16. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    - śp. Zygmunt Dworzański, zam. ul. Gdańska, l. 87;
    - śp. Jadwiga Ketter, zam. ul. Wyszyńskiego, l. 93;