OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2023

 1. W Kościele katolickim IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Laetare (niedzielą radości). Jej nazwa pochodzi od słów Antyfony na wejście „Laetare, Jeruzalem: et conventum facite” (Raduj się, wesel się Jerozolimo). Z tej racji w czasie mszy św. używa się szat liturgicznych koloru różanego. Tradycja niedzieli Laetare sięga początków chrześcijaństwa. Zanim ustalono 40-dniowy post, czas pokuty rozpoczynał się od poniedziałku po IV niedzieli dzisiejszego Wielkiego Postu. Niedziela Laetare była więc ostatnim dniem radości.

 2. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa. Msze w porządku zwykłym; dodatkowo Msza o godz. 17.00 w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci; później Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Polecamy też książeczkę św. Alfonsa Liguorii pt. Rozmyślania o św. Józefie, ofiara 5 zł.

 3. Zachęcamy do modlitwy na nieustannej nowennie we wtorki o godz. 18.00, podczas której, o. Marian Krakowski przybliża historię powstania naszej palcówki zakonnej i parafii w Szczecinku, w ramach przygotowania do świętowania jubileuszu parafii (4 czerwca br.0;

 4. Modlitwy do św. Rity, o wsparcie w bardzo trudnych sytuacjach w życiu rodzinnym, w środę (22 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy.

 5. W sobotę, 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. Na Mszy o godz. 18.30 będzie można podjąć modlitewne zobowiązania do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a zagrożonego niebezpieczeństwem zabójstwa w aborcji. Do takiej modlitwy można także przystąpić prywatnie.
  - na stoliku przy wyjściu z kościoła są do zabrania foldery na temat Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, z których dowiemy się na czym ta modlitwa polega i jak uczynić taką adopcję.
  - w dolnym kościele (w Kaplicy Miłosierdzia) jest do obejrzenia wystawa pro life z okazji Dnia Świętości Życia.

 6. Nabożeństwa pasyjne:
  Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym - w niedzielę o godz. 17.00.
  Droga krzyżowa, w piątek o godz. 17.00 (nie ma DK o godz. 18.00)
  Ponadto, tego dnia zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta; Będzie to okazja do wspólnego rozważania męki Pana Jezusa i do publicznego wyznania naszej wiary. Rozpoczęcie o godz. 19.30 przy kościele Miłosierdzia Bożego; w precesji pójdziemy do kościoła mariackiego; zakończenie ok godz. 21.30; Przejdziemy ulicami: Polną, Mierosławskiego, Kościuszki, Jana Pawła II, Bohaterów Warszawy, Pl. Wolności, Zamkową i Ordona.

 7. W piątek, 31 marca br., w okolicach naszego miasta odbędzie się tzw. Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jej długość to ok. 40 km. Uczestnicy przechodzą tę Drogę Krzyżową w ciszy z otrzymanymi rozważaniami i wskazaniami dotyczącymi trasy. Zapisy na stronie internetowej www.edk.org.pl

 8. Przypominamy, że każdy kandydat do Sakramentu Bierzmowania (dotyczy kandydatów że szkoły średniej) musi przynieść metrykę Chrztu Świętego z parafii w której ten Chrzest miał miejsce, oraz zaświadczenie o uczestnictwie w katechizacji szkolnej. Termin składania dokumentów upływa w poniedziałek, 27 marca.

 9. W trzecią niedzielę każdego miesiąca, o godz. 12.30 jest odprawiana Msza w intencji małżeństw, które przeżywają w danym miesiącu rocznicę zawarcia małżeństwa. Zachęcamy małżeństwa, do zamawiania Mszy w swojej intencji.

 10. W zakrystii i kancelarii można nabywać paschaliki na liturgię Wielkiej Soboty.

 11. Akcja 1,5 % dla parafii
  Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc naszą parafię w uzyskaniu dodatkowych środków finansowych, to może to uczynić przekazując 1,5% ze swoich podatków. Jak to uczynić?
  W rozliczeniu rocznym podatków trzeba wybrać jako odbiorcę 1,5% podatku:
  - Fundację Brat Słońce z Krakowa (numer KRS 0000 39 79 54)
  - i w celu szczegółowym wpisać hasło: Mały Kościół 39.
  Dzięki temu Urząd Skarbowy przekaże tę kwotę na konto Fundacji Brat Słońce, a Fundacja przekaże je na konto naszej parafii. Wszelkie informacje są dostępne w ulotce – do zabrania ze stolika pod chórem. Za każdy dar serca dziękujemy.

 12. Grupa parafialna ze Słupska organizuje pielgrzymkę do Francji i Włoch; (Paryż – Lourdes – Carcassone – Avignon – La Salette – Monako – Mediolan).
  Termin: 24.06. – 3.07.2023; Cena: 1.600 zł + 500 €; jest jeszcze 15 wolnych miejsc; Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem podróży: EuroTours ze Słupska; tel: +48 59 842 98 73; +48 603 405 207; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 13. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Anna Pydych, zam. ul. Grudziądzka, l. 71;
  - śp. Stanisław Drzazga, zam. Szubin, l. 77;
  - śp. Roman Wojtal, zam. ul. Chełmińska, l. 78.
  - śp. Lucyna Gubała, zam. ul. Warcisława IV, l. 91;
  - śp. Jarosław Wajda, zam. ul. Gdańska, l. 67;
  - śp. Leokadia Dubiniec – Laube, zam. ul. Koszalińska, l. 67;
  - śp. Ryszard Rosiński, zam. ul. Szczecińska, l. 75
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…