NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ - 2.04.2023

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, którego centrum jest Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota.

2. Dziś, o godz. 17.00, ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym; podczas których będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Dziś przypada 18 rocznica śmierci Jana Pawła II; Z tej okazji w Parafii św. Rozalii - czuwanie ze św Janem Pawłem II; rozpoczęcie o godz. 20.30. Przez wstawiennictwo świętego papieża Polaka, zanośmy do Boga modlitwy w naszych potrzebach.

4. Wizyta duszpasterska u chorych w Wielką Środę, od godz. 8.30.

5. Modlitwy do św. Jana Neumanna w intencji osób chorych, zwłaszcza na choroby nowotworowe, w środę (5 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami dostosowanymi do Triduum.

7. Szczególnym czasem w Wielkim Tygodniu jest Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota) w czasie którego będziemy przeżywali wydarzenia zbawcze Jezusa Chrystusa związane z Ostatnią Wieczerzą, Męką Pańską i Zmartwychwstaniem. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach.

8. PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa
    - uroczysta Eucharystia – godz. 18.30
    - adoracja Najświętszego Sakramentu – po Eucharystii do godz. 22.00

Wielki Piątek – pamiątka Męki i Śmierci Chrystusa
    - droga krzyżowa - godz. 10.00
    - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – godz. 15.00
    - Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18.30
    - adoracja Najświętszego. Sakramentu – po liturgii do godz. 22.00 ( w ciszy)
    Tego dnia obowiązuje post ścisły (nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz jemy dwa posiłki skromne i jeden do syta)

Wigilia Paschalna (w Wielką Sobotę)

- święcenie pokarmów - od godz. 9.00 do 16.00 (włącznie) co pół godziny;
    - Liturgia Wigilii Paschalnej – godz. 22.00 (przynosimy świece - paschaliki)

Bardzo prosimy, aby podczas adoracji Pana Jezusa w tzw. ciemnicy oraz przy Grobie Pańskim była w ciszy, tj. by nie odmawiać na głos modlitw np. różańca czy koronki do Bożego Miłosierdzia.

SPOWIEDŹ w Wielkim Tygodniu:

- Wielki Poniedziałek - od godz. 18.00 - 19.00
    - Wielki Wtorek - od godz. 17.30 - 19.00
    - Wielka Środa - od godz. 17.30 - 19.00
    - Wielki Czwartek - od godz. 8.30 do 9.30 – oraz od 16.30 do 18.00
    - Wielki Piątek - od godz. 8.30 do 16.00 – oraz od 21.00 do 22.00
    - Wielka Sobota - od godz. 8.30 do 16.00

9. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania obowiązkowo uczestniczy w Triduum Paschalnym.

10. Uwaga. Nastąpiła zmiana daty bierzmowania. Będzie ono miało miejsce w czwartek, 27 kwietnia br. o godz. 19.00

11. Za tydzień, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego; porządek Mszy tak, jak w każdą niedzielę. Rano nie ma procesji rezurekcyjnej!

12. Datki na kwiaty do Bożego Grobu zbieramy w skrzynce na filarze przy wyjściu oraz dziś podczas Gorzkich Żali.

13. Polecamy kwietniowy numer miesięcznika „W Naszej Rodzinie” z dodatkiem, książką p.t. „Nie porzucajmy wiary – 10 powodów, dla których warto zostać w Kościele; autorstwa: Ks. Roberta Skrzypczaka.

14. AKCJA 1,5 % dla parafii.
    Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc naszą parafię w uzyskaniu dodatkowych środków finansowych, to może to uczynić przekazując 1,5% ze swoich podatków. Jak to uczynić? W rozliczeniu rocznym podatków trzeba wybrać jako odbiorcę 1,5% podatku:
    - Fundację Brat Słońce z Krakowa (numer KRS 0000 39 79 54)
    - i w celu szczegółowym wpisać hasło: Mały Kościół 39.
    Dzięki temu Urząd Skarbowy przekaże tę kwotę na konto Fundacji Brat Słońce, a Fundacja przekaże je na konto naszej parafii. Wszelkie informacje są dostępne w ulotce – do zabrania ze stolika pod chórem. Za każdy dar serca dziękujemy.
    Stowarzyszenie im. Brata Alberta poszukuje wolontariuszy do posługi dla ubogich. Informacje i kontakt: kom. 725 505 244

15. Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. Ks. St. Staszica w Szczecinku w ramach projektu „Akademia Lidera – INNYM SIEBIE DAJ W WIELKANOC” – podjęli akcje charytatywną na rzecz naszego hospicjum. Inicjatywa ma na celu uświadomienie lokalnej społeczności, a w szczególności młodzieży szkolnej potrzeby pomagania i dzielenia się z bliźnimi. W ramach projektu zorganizowane będą wielkanocne warsztaty cukiernictwa oraz kwesta na ulicach Szczecinka, podczas której za datki na rzecz hospicjum rozdawane będą wielkanocne „babeczki”, wcześniej upieczone przez uczniów szkoły. Kwesta zaplanowana jest na środę i czwartek.

16. W tym tygodniu odszedł do wieczności:
    - śp. Andrzej Samborski, zam. Warcisława IV, l. 80;
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

Siostry i Bracia
Przed nami najpiękniejszy i najważniejszy w całym roku liturgicznym tydzień.
Życzymy Wam
głębokich przeżyć paschalnych.