III NIEDZIELA WIELKANOCY - 23.04.2023

 1. Trzecia niedziela Wielkanocy przeżywana jest w Kościele w Polsce jako Niedziela Biblijna; rozpoczyna ona XV Tydzień Biblijny; Dziś także przypada VII Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.
  Ma on zainspirować nas do częstszego sięgania po Pismo św. oraz ukazać fundamentalne znaczenie Słowa Bożego w życiu chrześcijanina i parafii.
  Z tej okazji, dzisiaj po Mszach Św. można wylosować fragment tekstu z Pisma Świętego;

 2. W poniedziałek, Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Diecezji. Tego dnia będziemy świętować imieniny o. Wojciecha Pawlickiego, misjonarza. Msza w intencji Solenizanta o godz. 18.30. Drogiego Solenizanta polecamy Waszym modlitwom.

 3. W środę święto Marka Ewangelisty.

 4. W czwartek, na Mszy o godz. 19.00, młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament bierzmowania; z tego powodu nie będzie Mszy o godz. 18.30, 3 dni wcześniej: w poniedziałek, wtorek i środę – próby o godz. 19.00.

 5. AKCJA 1,5% dla PARAFII
  To już ostatni moment na złożenie zeznania podatkowego. Jeśli ktoś
  z parafian chciałby wspomóc naszą parafię w uzyskaniu dodatkowych środków finansowych, to może to uczynić przekazując 1,5% ze swoich podatków. Jak to uczynić?
  W rozliczeniu rocznym podatków trzeba wybrać jako odbiorcę 1,5% podatku:
  - Fundację Brat Słońce z Krakowa (numer KRS 0000 39 79 54)
  - i w celu szczegółowym wpisać hasło: Mały Kościół 39.
  Dzięki temu Urząd Skarbowy przekaże tę kwotę na konto Fundacji Brat Słońce, a Fundacja przekaże je na konto naszej parafii. Wszelkie informacje są dostępne w ulotce – do zabrania ze stolika pod chórem. Za każdy dar serca dziękujemy.

 6. Koło Teatralne Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej (katolika) serdecznie zaprasza miłośników twórczości Adama Mickiewicza, na przedstawienie „Dziady” cz.2 – we wtorek, 25 kwietnia o godz.16.00 do Kina ‘Wolność”. Wstęp wolny, wejściówki można odebrać w kasie.

 7. W minionym odeszli do wieczności:
  - śp. Aleksander Świtała, zam. ul. Chełmińska, l.76;
  - śp. Janina Szyszka, zam. Sikorskiego, 97 l.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…