IV NIEDZIELA WIELKANOCY - 30.03.2023

 1. Dziś w Kościele obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień, w którym modlimy się o nowe, święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Przy tej okazji pragnę poinformować, że od września br. Seminarium Redemptorystów w Tuchowie, ze względu na bardzo małą ilość kleryków, zostanie przeniesione do Krakowa, i klerycy redemptoryści będą studiowali w seminarium „miedzyzakonnym”. Po mszach zbiórka do puszek na seminarium; Po mszach zbiórka do puszki na seminarium.

 2. W poniedziałek rozpoczynają się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.
  - w dni powszednie o godz. 18.00;
  - w niedziele i święta o godz. 17.30.

 3. Zapraszamy na całodzienne czuwanie przed Najśw. Sakramentem od wtorku od godz. 9.00 do środy do godz. 7.00 rano, w ramach duchowego przygotowania do misji świętych oraz przed uroczystością NMP Królowej Polski.

 4. W środę, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  - Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00;
  Centralne uroczystości miejskie na Placu Wolności o godz. 13.00.

 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca, z odpowiednimi nabożeństwami:
  w czwartek:
  – o godz. 18.30 Msza św. wspólnotowa dla wszystkich grup
  parafialnych oraz liturgicznej służby ołtarza;
  - od godz. 23.00 do 24.00 – Godzina Święta, czyli adoracja Najśw. Sakr.
  w piątek:
  - odwiedziny chorych od godz. 8.30
  – spowiedź: rano przed Mszami oraz od godz. 18.00
  w sobotę: – o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

 6. Modlitwy do św. Jana Neumana orędownika osób chorych na choroby nowotworowe, w piątek (piąty dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

 7. W związku z charakterem wypoczynkowym tzw. „długiego weekendu”, i kierując się dobrem duchowym Wiernych, Biskup Diecezjalny Zbigniew Zieliński udzielił wszystkim Wiernym naszej Diecezji i osobom przebywającym na terenie diecezji dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego piątku, 5 maja 2023 r., z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa. Korzystających
  z dyspensy, zachęca do modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych.

 8. W sobotę, 6 maja br. ulicami naszego miasta przejdzie kolejny męski różaniec – wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn. Wymarsz o godz. 14.00 z kościoła mariackiego, do parafii św. Franciszka z Asyżu, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia; po niej ognisko i grill…

 9. Zmiana tajemnic różańcowych w następną niedzielę po Mszy o godz. 9.00;

 10. W następną niedzielę, w ramach programu "POLA NADZIEI" będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszki nasze szczecineckie Hospicjum im. św. Franciszka z Asyżu. Natomiast w czwartek, 11 maja, młodzi wolontariusze na ulicach naszego miasta będą kwestować na potrzeby ww. hospicjum.

 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Teresa Gołowicz, zam. ul. Wiśniowa, l. 90
  - śp. Jan Zdanowicz, zam. ul. Wyszyńskiego, l. 75;
  - śp. Krystyna Szkućko, zam. ul. Winniczna, l. 77;
  Wieczny odpoczynek im dać Panie…


  Drogim Parafianom
  życzymy błogosławionej niedzieli
  i dobrego tygodnia