VI NIEDZIELA WIELKANOCY - 14.05.2023
 
 1. Nabożeństwa majowe:
  - w dni powszednie o godz. 18.00;
  - w niedziele i święta o godz. 17.30.

 2. Dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii świętej przeżywają w tym tygodniu tzw. „biały tydzień”. Msza dla nich od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Przy tej okazji bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu duchowym do uroczystości I Komunii: s. Ligorii, która przygotowywała dzieci i s. Małgorzacie, która jej pomagała oraz animatorom świeckim, małżonkom, którzy prowadzili spotkania z rodzicami; siostrom Małgorzacie i Akwilii za piękny wystrój kościła.

 3. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

 4. Modlitwy do św. Gerarda, patrona małżeństw oczekujących potomstwa oraz dobrej spowiedzi, we wtorek (16 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

 5. Msza dla kolejarzy w środę o godz. 17.00;  później spotkanie w sali.

 6. Msza św. w intencji Czcicieli Miłosierdzia Bożego w piątek, o godz. 15.00;

 7. W piątek rozpocznie się nowenna przed Ur. Zesłania Ducha Świętego. 

 8. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia, podczas Mszy o godz. 11.00 będzie rocznica I Komunii; - dzień wcześniej, tj. w sobotę spowiedź dzieci o godz. 17.00.

 9. W następną niedzielę, 21 maja, rozpoczną się w naszej parafii misje święte, które mają nas duchowo przygotować do obchodów dwóch jubileuszy: 100-lecia poświecenia kościoła i 50-lecia parafii; Msza inaugurującą będzie celebrowana już w sobotę, 20 maja, o godz. 18.30.  Zachęcamy Was do zorganizowania sobie czasu i licznego udziału; i zabrania sobie wydrukowanych programów.

 10. Za dwa tygodnie, w sobotę 3 czerwca, będzie pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej Szensztackiej na Gorę Chełmską.

 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Teresa Haratym, zam. ul. Kamienna, l. 77;
  - śp. Stanisław Piecewicz, zam. ul. Chojnicka, l. 63;
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

  Drogim Parafianom
  życzymy błogosławionej niedzieli
  i dobrego tygodnia