UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w naszej parafii ODPUST PARAFIALNY; Uroczystość dzisiejsza kończy okres Wielkanocy; powracamy do okresu zwykłego. Za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

2. Dzisiaj też kończymy parafialne misje święte. Bardzo dziękuje misjonarzom, ojcom: Mariuszowi Chyrowskiemu oraz Marcinowi Klamce za piękne, duchowe przeżycia, które były naszym udziałem; Dziękuję także, Wam, którzy skorzystaliście z zaproszenia i uczestniczyliście w misjach;

3. W następną niedzielę, 4 czerwca, na Mszy o godz. 12.30 pod przewodnictwem ks. biskupa Krzysztofa Zadarko, będziemy świętowali podwójny Jubileusz: 100-lecie poświęcenie naszego „małego kościoła” oraz 50-lecie powstania naszej parafii pw. Ducha Świętego.
    Bardzo proszę Was o liczną obecność właśnie na tej Mszy o godz. 12.30 – zwłaszcza proszę o mobilizację…członków rady parafialnej i przedstawicieli wszystkich grupy parafialnych, ministrantów i lektorów.

4. Świętowanie jubileuszu poza liturgią – tj. przy grillu, kawie i ciastku, dokona się na festynie parafialnym – w niedzielę 18 czerwca, w godz. 14.00 – do godz. 20.00 na tzw. ślusarni.

5. W poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;

6. W czwartek rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe, do Najświętszego Serca Pana Jezusa:
    - w dni powszednie o godz. 18.00
    - w niedziele i święta o godz. 17.30

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca
    w czwartek
    - o godz. 18.30 – Msza św. wspólnotowa dla wszystkich grup parafialnych;
    - od godz. 23.00 do 24.00 – Godzina Święta – adoracja Najśw. Sakr.
    w piątek:
    - spowiedź – rano przed Mszami św. oraz od godz. 18.00;
    - wizyta u chorych; - od godz. 8.30
    w sobotę – o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

8. W sobotę, 3 czerwca, ulicami naszego miasta przejdzie kolejny męski różaniec. O godz. 14.00 wymarsz z kościoła mariackiego do Parafii św. Rozalii, gdzie będzie sprawowana Eucharystia; po niej poczęstunek…

9. Następna niedziela to uroczystość Najświętszej Trójcy; niedziela ta kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Osoby, które nie przystąpią w tym czasie do sakramentu pokuty i nie przyjmą Komunii świętej, zaciągają na siebie grzech ciężki.

10. Zmiana tajemnic różańcowych, z powodu niedzielnego jubileuszu będzie wyjątkowo, za dwa tygodnie, we wtorek, 6 czerwca, po wieczornej Mszy św.

11. ADŚ organizuje wyjazd do Górki Klasztornej na Dzień Skupienia, który odbędzie się w 10 czerwca br. Zgłoszenia u pani Ewy Kaszuby lub w kancelarii. Koszt wyjazdu 40 zł.

12. W sobotę 3 czerwca, będzie pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej Szensztackiej na Gorę Chełmską.

Drodzy Parafianie
    Niech Duch Święty,
    działa w nas i przez nas
    czyni piękne boże dzieła