UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w naszej parafii ODPUST PARAFIALNY; Uroczystość dzisiejsza kończy okres Wielkanocy; powracamy do okresu zwykłego. Za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

 2. Dzisiaj też kończymy parafialne misje święte. Bardzo dziękuje misjonarzom, ojcom: Mariuszowi Chyrowskiemu oraz Marcinowi Klamce za piękne, duchowe przeżycia, które były naszym udziałem; Dziękuję także, Wam, którzy skorzystaliście z zaproszenia i uczestniczyliście w misjach;

 3. W następną niedzielę, 4 czerwca, na Mszy o godz. 12.30 pod przewodnictwem ks. biskupa Krzysztofa Zadarko, będziemy świętowali podwójny Jubileusz: 100-lecie poświęcenie naszego „małego kościoła” oraz 50-lecie powstania naszej parafii pw. Ducha Świętego.
  Bardzo proszę Was o liczną obecność właśnie na tej Mszy o godz. 12.30 – zwłaszcza proszę o mobilizację…członków rady parafialnej i przedstawicieli wszystkich grupy parafialnych, ministrantów i lektorów.

 4. Świętowanie jubileuszu poza liturgią – tj. przy grillu, kawie i ciastku, dokona się na festynie parafialnym – w niedzielę 18 czerwca, w godz. 14.00 – do godz. 20.00 na tzw. ślusarni.

 5. W poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;

 6. W czwartek rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe, do Najświętszego Serca Pana Jezusa:
  - w dni powszednie o godz. 18.00
  - w niedziele i święta o godz. 17.30

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca
  w czwartek
  - o godz. 18.30 – Msza św. wspólnotowa dla wszystkich grup parafialnych;
  - od godz. 23.00 do 24.00 – Godzina Święta – adoracja Najśw. Sakr.
  w piątek:
  - spowiedź – rano przed Mszami św. oraz od godz. 18.00;
  - wizyta u chorych; - od godz. 8.30
  w sobotę – o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

 8. W sobotę, 3 czerwca, ulicami naszego miasta przejdzie kolejny męski różaniec. O godz. 14.00 wymarsz z kościoła mariackiego do Parafii św. Rozalii, gdzie będzie sprawowana Eucharystia; po niej poczęstunek…

 9. Następna niedziela to uroczystość Najświętszej Trójcy; niedziela ta kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Osoby, które nie przystąpią w tym czasie do sakramentu pokuty i nie przyjmą Komunii świętej, zaciągają na siebie grzech ciężki.

 10. Zmiana tajemnic różańcowych, z powodu niedzielnego jubileuszu będzie wyjątkowo, za dwa tygodnie, we wtorek, 6 czerwca, po wieczornej Mszy św.

 11. ADŚ organizuje wyjazd do Górki Klasztornej na Dzień Skupienia, który odbędzie się w 10 czerwca br. Zgłoszenia u pani Ewy Kaszuby lub w kancelarii. Koszt wyjazdu 40 zł.

 12. W sobotę 3 czerwca, będzie pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej Szensztackiej na Gorę Chełmską.  Drodzy Parafianie
  Niech Duch Święty,
  działa w nas i przez nas
  czyni piękne boże dzieła