XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023

1. W najbliższym tygodniu w dniach 1-6 sierpnia, odbędą się w Lizbonie Światowe Dni Młodzieży. Polecajmy wszystkich ludzi młodych pielgrzymujących do Portugalii i prośmy w naszych modlitwach o dobre owoce tego spotkania.

2. Dzisiaj o godz. 19:00 w kościele mariackim odbędzie się koncert organowy. W pierwszej części na organach zagra Wiktor Łyjak; w drugiej części wystąpi męski zespół wokalny "St. Seraphim of Sarov" z Serbii. Zapraszamy.

3. W najbliższym tygodniu:

• Poniedziałek - wspomnienie obowiązkowe św. Ignacego z Loyoli;
  • Wtorek – święto św. Alfonsa Mari de Liguorii, założyciela redemptorystów, o godz. 18.00; o godz. 18.00 Nieustanna Nowenna do MBN Pomocy;
  • Czwartek - I czwartek miesiąca, od godz. 23.00 do 24.00 – Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • PiątekI piątek miesiąca, św. Jana Marii Vianneya; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia; spowiedź 30 minut przed każdą Mszą św.
  • Sobota I sobota miesiąca; modlitwy do św. Jana Neumana orędownika osób chorych na choroby nowotworowe (piąty dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.
  • NiedzielaZmiana tajemnic różańcowych w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

4. W czasie WAKACJI:

• MSZE W NIEDZIELE odprawiane są o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 19.00.
  • KANCELARIA – czynna we wtorek i czwartek, w godz. od 16.00 do 18.00.

5. Od wtorku rozpoczynamy sierpień, podczas którego jako katolicy tradycyjnie już podejmujemy dobrowolną, ekspiacyjną abstynencję od alkoholu.

6. W sobotę, 5 sierpnia br. ulicami naszego miasta przejdzie po raz kolejny męski różaniec – wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn. Wymarsz o godz. 14.00 z kościoła mariackiego, do parafii pw. Miłosierdzia Bożego, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.

7. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:
+ Śp. Wiesława Wdowiarz - zam. ul. Piłsudskiego l. 79;
+ Śp. Stanisław Binkiewicz - zam. ul. Warcisława IV l. 76;

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Wszystkim naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia.