OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIX Niedziela Zwykła – 14.08.2023

1. W naszej wspólnocie witamy o. Marka Krzyżkowskiego.

2. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie.

3. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego w miesiącach wakacyjnych, czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 19.00. Podczas każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo ziół. W tym dniu obchodzimy zarazem rocznicę Bitwy Warszawskiej i Dzień Wojska Polskiego.

4. Przewodniczący KEP Arcybiskup Stanisław Gądecki zaapelował, aby 15 sierpnia był w tym roku obchodzony w Kościele w Polsce, jako Dzień Solidarności ze Słowenią, która zmaga się̨ ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się̨ dwie trzecie kraju, a straty szacowane są̨ na setki milionów euro.
Mając na uwadze rozmiar zniszczeń́ i odpowiadając na prośby o pomoc, Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński prosi, aby w uroczystość́ Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny podczas wszystkich Mszy świętych modlić́ się̨ w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować́ zbiórkę̨ funduszy, które zostaną̨ przekazane potrzebującym. Za wszystkie ofiary złożone do puszek z serca dziękujemy.

5. W najbliższym tygodniu:

  • WtorekWYJĄTKOWO o godz. 18.30 Nieustanna Nowenna do MBN Pomocy;
  • Czwartek - po wieczornej Mszy św. modlitwy przez wstawiennictwo św. Gerarda.
  • Piątek –Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. W czasie WAKACJI:

  • MSZE W NIEDZIELE odprawiane są o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 19.00.
  • KANCELARIA – czynna we wtorek i czwartek, w godz. od 16.00 do 18.00.

 

Wszystkim naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia.