OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2023

1.W odpowiedzi na zaproszenie Ordynariusza Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej organizujemy wyjazd młodzieży na Diecezjalne Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Skrzatuszu, 16 września (sobota). Wyjazd o godz. 11.00. Powrót planowany jest na godz. 22.30. Zapisy przyjmuje o. Wojciech Wilgowicz. Koszt wyjazdu: 10 zł.

2. Informujemy, że 1 października organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, z racji wspomnienia liturgicznego i 85 rocznicy śmierci św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Koszt 100 zł. W cenie autokar, ubezpieczenie, poczęstunek i opieka pielęgniarska. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. lub u Pani Marianny. Wyjazd o godz. 7.00. Powrót około godz. 20.00. Duchowym opiekunem pielgrzymki jest o. Andrzej Bałuk.

3. Dziś w Kościele katolickim wyjątkowe wydarzenie. Do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona polska rodzina błogosławionych męczenników: Józef i Wiktoria Ulmowie oraz ich siedmioro dzieci: 8-letnia Stanisława, 6-letnia Barbara, 5-letni Władysław, 4-letni Franciszek, 3-letni Antoni, półtoraroczna Maria i dziecko, które znajdowało się pod sercem Wiktorii, gdy została zastrzelona wraz z rodziną przez Niemców, za to, że pomagali Żydom. Przez ich wstawiennictwo polecajmy nasze rodziny.

4. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 w auli domu parafialnego spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I komunii św.

5. W naszej parafii inaugurujemy dzisiaj nowy rok szkolny i katechetyczny:

 • dla dzieci – na Mszy o godz. 11.00 błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych;
 • dla młodzieży – na Mszy o godz. 18.00;

6. 6. Jubileusz 25 – lecia obchodzi w tym roku działająca przy naszej parafii WSPÓLNOTA APOSTOLSTWA DOBREJ ŚMIERCI.

Program uroczystości:

17.00 Konferencja (w kościele), którą wygłosi dyrektor Apostolstwa ks. Grzegorz Górnik MSF.
17.50 Różaniec.
18.30 Msza Św.
19.10 Spotkanie w auli domu parafialnego.

7. Zapraszamy na spotkania formacyjne dla dzieci i młodzieży:

 • schola dziecięca – sobota, godz. 9.30;
 • schola młodzieżowa – sobota godz. 11.00;
 • ministranci (młodsi i starsi) – sobota, godz. 9.30;
 • oaza dzieci bożych – sobota, godz. 10.15;
 • oaza – młodzieżowa – w tym tygodniu pielgrzymka do Skrzatusza.

8. W najbliższym tygodniu:

 • Poniedziałek KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, godz. 19.15, w kaplicy Wieczernik w domu parafialnym (naprzeciw kancelarii).
 • Wtorek – 18.00 Nieustanna Nowenna do MBN Pomocy i Msza św. m. in. w intencji Rodziny Radia Maryja.
 • Wtorek – SPOTKANIE Z RADĄ PARAFIALNĄ, godz. 19.15.
 • Środa 17.00 Msza w Wieczerniku dla KOLEJARZY i spotkanie.
 • ŚrodaNABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, po Mszy św. wieczornej (ok. 19.00).
 • CzwartekSPOTKANIE Z KATECHETAMI, godz. 19.00.
 • Czwartek – KRĄG BIBLIJNY, godz. 19.15.
 • PiatekGODZINA MIŁOSIERDZIA, godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Wszystkim naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia.