XXXII Niedziela Zwykła – 12.11.2023

1. Dzisiaj:

• Obchodzimy w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Gościmy o. Waldemara Warzyńskiego CSsR, misjonarza. Dziękujemy za wygłoszone słowo. Zbierane po Mszach św. ofiary będą przeznaczone na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie oraz na misje.
  • Swoje imieniny obchodzi s. Renata. Drogiej solenizantce składamy najserdeczniejsze życzenia i pamiętamy w modlitwie.
  • Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z I klas szkół średnich. W przyszłą niedzielę (19 listopada) spotkanie dla kandydatów z 8 klasy.

2. NABOŻEŃSTWO WYPOMINKOWE:

• w dni powszednie – o godz. 18.00
  • w niedzielę – o godz. 17.30
  • Msza święta za zmarłych wypominanych w ciągu całego tygodnia w soboty o godz. 18.30.
  • Na stoliku pod chórem lub w zakrystii są wyłożone „kartki wypominkowe” za zmarłych; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

3. W przyszłą niedzielę, 19 listopada, będziemy przeżywać w Kościele VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4,7). Miesiąc temu, w porywie serca, postanowiliśmy przeżyć ten dzień również w naszej wspólnocie parafialnej i podzielić się tym co mamy z ubogimi naszego miasta. Dzisiaj już wiemy, że będzie to wyjątkowa okazja, aby razem dać wyraz solidarności i serdeczności, wobec tych którzy potrzebują naszego wsparcia. Dzięki Wam, od godziny 10.00 w niedzielę, przy „Ślusarni”, będą miały miejsce różne wydarzenia:

• Zapraszamy na wspólny posiłek;
  • Pojawi się „SZAFA DOBRA” z której będzie można zabrać ze sobą odzież;
  • Poradnictwo specjalistyczne: możliwość konsultacji z lekarzem, prawnikiem, pracownikiem MOPSU;
  • Będzie można skorzystać z usług fryzjera i barbera;
  • Muzyka na żywo – „Roman Band”;
  • Kącik dla dzieci i wiele innych;

Zwracamy się z prośbą o zrobienie ciast na nasze spotkanie i dostarczenie ich do klubu w domu parafialnym w sobotę 18 listopada od godz. 15.00. Wszystkich którzy chcieliby zostać wolontariuszami naszego spotkania, zapraszamy na spotkanie 16 listopada (czwartek) o godz. 19.00 do klubu w domu parafialnym.
Dzięki Wam, będzie to dzień pełen serca i dobroci.

4. Przed nami:

• Wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  • W środę – Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza na godz. 17.00 do „wieczernika” na Mszę św. a później na spotkanie.
  • Czwartek – Spotkanie organizacyjne przed VII Światowym Dniem Ubogich o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  • Niedziela 19 listopada próba chóru rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii świętej o godz. 18.00.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania sszkoły średniej odbędzie się za tydzień 12 listopada po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
+ Śp. Teresa Wojtasik, l. 90, zam. Trzcinno;
+ Śp. Tadeusz Roszak, l. 74, zam. Szczecinek;

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

7. Wszystkim naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia.