I NIEDZIELA ADWENTU - 03.12.2023

1. Dzisiaj:

• ADWENT: Rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
  • REKOLEKCJE: Witamy w naszej wspólnocie parafialnej rektora seminarium franciszkanów z Wrocławia o. Oskara Maciaczyka, który poprowadzi rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dzisiaj na każdej Mszy św., natomiast w poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z nauką o godz. 8.30 i 18.30. Spowiedź: od poniedziałku do środy: od 8.00 – 9.00 oraz 18.00 – 19.00;
    W czasie rekolekcji (w poniedziałek, wtorek i środę) nie będzie Mszy roratniej o godz. 6.30. oraz Mszy św. o godz. 7.30.
  • zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.00.
  • spotkanie rodziców dzieci komunijnych po Mszy św. o godz. 11.00 (sala parafialna);
  • Po każdej Mszy św. kiermasz przedświąteczny.
  • Torby miłosierdzia na produkty żywnościowe dla ubogich są do zabrania ze stolika pod chórem. Wypełnione torby można składać w koszu Caritas, pod figurą św. Józefa.

2. RORATY. Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest poranna Msza święta RORATNIA o godz. 6.30. Zachęcamy Was do uczestnictwa, a w sposób szczególny dzieci z lampionami. Roraty – rozpoczniemy po rekolekcjach – tj. w czwartek, o godz. 6.30.

3. W piątek 8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W godz. od 12:00-13:00 odbędzie się w naszym kościele nabożeństwo „Godzina Łaski dla Świata”. W ramach nabożeństwa będzie odprawiona Msza św. w intencjach zapisanych na kartkach przez uczestników, adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i aktem poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Również w piątek, po Mszy św. o godz. 18.30 chór „Orantes” wyśpiewa „Akatyst”. Jest to hymn radosnego wielbienia Wielkich dzieł Bożych dokonanych w życiu Maryi. Pierwotnie wykonywany był w okresie Wielkiego Postu i świąt maryjnych. Obecnie jest śpiewany w święto Zwiastowania oraz Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a także coraz częściej w Adwencie. Całość nabożeństwa oddaje wielkość Maryi, która wypływa z jej wiernego i pokornego oddania się Bogu.

5. Od 11 grudnia (poniedziałek) rozpoczyna się w naszej parafii, całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, trwająca od poniedziałku do soboty, w godzinach od 8:00 do 18:00. Jest to inicjatywa wielu osób, które mają pragnienie modlitwy w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja będzie odbywała się w „Wieczerniku” – naprzeciw kancelarii.

6. W sobotę 9 grudnia w godzinach od 10.00 do 12.00 w sali domu parafialnego odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „Ozdoby świąteczne”. Zajęcia są bezpłatne lecz liczba uczestników ograniczona (25 osób). Zapisy u s. Małgorzaty.

7. W przyszłą niedzielą 10 grudnia spotkanie po Mszy św. o godz. 18.00 młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (klasy pierwsze szkoły średniej i ósme szkoły podstawowej).

8. Przed kościołem (a w tygodniu w kancelarii) można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece „Caritas”.

9. Słowa św. Jana Pawła II, wygłoszone w Koszalinie w 1991 roku, stały się inspiracją do stworzenia Kantaty „Dekalog”. Igor Jankowski pracował nad partyturą pół roku. W słowa ubrała ją ceniona poetka Małgorzata Borzeszkowska. Dzieło wykonują profesjonalni muzycy i uczniowie szkół muzycznych. Dzieło na baryton, chór mieszany, narratorów, organy i smyczki usłyszymy w naszym kościele 9 grudnia o 19:15. Serdecznie zapraszamy na adwentową ucztę muzyczną.

10. Wdzięczni za pięknie przeżyty VII Światowy Dzień Ubogich, podejmujemy się organizacji kolejnego wydarzenia. 17 grudnia (niedziela) w godz. Od 11.00 do 13.00 organizujemy WIGILIĘ dla osób samotnych i ubogich. Spotkanie organizacyjne jutro, w poniedziałek ok. godz. 19.30 w klubie.

11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
+ Śp. Leokadia Sołonowicz, zam. ul. Szczecińska, l. 83;
+ Śp. Tadeusz Kania, zam. ul. Toruńska, l. 63;
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

12. Wszystkim naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia.