III NIEDZIELA ADWENTU - 17.12.2023

1. Dzisiaj:

• Od godz. 11.00 do 13.00 odbędzie się WIGILIA z ubogimi i samotnymi pod wiatą przy „Ślusarni”. Zapraszamy.
  • O godz. 18.00 Pan Hubert Kowalski rozpocznie próbę scholii rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii świętej. A o 19.30 próba otwarta dla wszystkich.
  • Po każdej Mszy św. kiermasz przedświąteczny. Będzie można nabyć sianko na stół wigilijny, dewocjonalia świąteczne (zestawy kolędowe, kropidła, aniołki, szopki oraz lampiony adwentowe). Zebrane ofiary, będą przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dla dzieci i młodzieży z grup duszpasterskich naszej parafii
  • Dziękujemy za przynoszone codziennie tzw. Torby charytatywne składane w koszu Caritas, pod figurą św. Józefa.

2. RORATY. Msza święta RORATNIA od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zachęcamy Was do uczestnictwa, a w sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami.

3. W niedzielę, 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30 oraz Msze św. Pasterskie o 22.00 i 24.00. Jako wspólnota redemptorystów, zapraszamy również na Mszę św. o godz. 16.00, w czasie której odnowimy nasze śluby i połamiemy się z obecnymi opłatkiem.

4. Wielu z nas przed świętami przystępuje do spowiedzi świętej. Dlatego wprowadzamy dodatkowe godziny spowiedzi świętej. W piątek i w sobotę będziemy spowiadali od 18.00 do 22.00. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie chwile, zwłaszcza na przyszłą niedzielę.

5. W naszej parafii rozpoczęła się całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, trwająca od poniedziałku do soboty, w godzinach od 8:00 do 18:00. Adoracja odbywa się w „Wieczerniku” – naprzeciw kancelarii.

6. W tygodniu:

• Wtorek: godz. 18.00 Nieustanna Nowenna do MBN Pomocy.
  • Piątek: 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. Przed kościołem (a w tygodniu w kancelarii) można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece „Caritas”.

8. Wizytę duszpasterską, zwaną popularnie kolędą, rozpoczniemy od wtorku, 2 stycznia 2024r. Będziemy ją rozpoczynać: w dni powszednie od 16.00, natomiast w soboty i niedziele od 15.00.

9. Zapraszamy do udziału w XXIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek:

• przedszkolaków,
  • dzieci ze szkół podstawowych,
  • młodzież ze szkół średnich,
  • śpiewające rodziny.

Przegląd odbędzie się w sobotę 13 stycznia 2024r. Informacje i dokumenty są do pobrania na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej i pocztą na adres parafii Ducha Świętego do 5 stycznia 2024r.

10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

+ śp. Mariusz Gajek, zam. ul. Toruńska, l. 57;

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

11. Wszystkim naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia.