IV NIEDZIELA ADWENTU - 24.12.2023

1. Dzisiaj:

• Kończymy rok 2023. Msze św. według porządku niedzielnego. Ta niedziela jest zarazem świętem Świętej Rodziny. Odnowienie ślubów małżeńskich nastąpi podczas Mszy św. o 9.00, 11.00 i 12.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne.
  • Swoje święto patronalne obchodzi Wspólnota Domowego Kościoła.

2. Wizyta duszpasterska: KOLĘDA 2024.

2 stycznia - wtorek
ul. Piłsudskiego;

3 stycznia - środa
ul. Warszawska i Klasztorna;

4 stycznia – czwartek
ul. Szczecińska i Chojnicka;

5 stycznia – piątek
ul. Jaśminowa, Konwaliowa, Różana, Tulipanowa, Wrzosowa, Lawendowa, Malinowa, Lipnica, Akacjowa, Staszica, Dworcowa;

7 stycznia – niedziela
ul. Warcisława IV (numery parzyste 4 I A - 34);

3. W tym tygodniu:

• Poniedziałek – NOWY ROK, UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Jest to uroczystość, w której obowiązuje nas udział we Mszy św.
  • Wtorek - św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu;
  • Piątek – przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzimy chorych. Przypada również wspomnienie św. Jana Neumanna CSsR;

4. 6 stycznia (sobota), w uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św. będą sprawowane o 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na misje. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy ORSZAK TRZECH KRÓLI.

5. W sobotę, 6 stycznia o godz. 14.00 z kościoła mariackiego wyruszy po raz kolejny MĘSKI RÓŻANIEC.

6. Zapraszamy do udziału w XXIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Przegląd odbędzie się w sobotę 13 stycznia 2024r. Informacje i dokumenty są do pobrania na stronie internetowej naszej parafii.

7. Ogłoszenie dla małżonków. Organizowane są w naszej diecezji warsztaty relacyjne w ramach Programów Na Miłość i Życie JA+TY≈MY. Odbędą się one w trzy kolejne soboty 24 lutego, 2 i 9 marca w godz. 9-15 w Sanktuarium św. Józefa w Słupsku. Informacja i zapisy przez stronę internetową lub facebook'ową: MILOSCIZYCIE.PL.

8. Drodzy, zdarza się, że zgłaszacie się z trudnościami opiekuńczymi i wychowawczymi. Nie każdy chce iść ze swoim kłopotem do instytucji albo nawet nie wie gdzie się udać. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom próbujemy wprowadzić poradnictwo rodzinne (na wzór kiedyś prawnego). W każdą niedzielę od 10.00 do 11.00 w klubie domu parafialnego będzie czekać na Was specjalista pracy z rodziną, pedagog Małgorzata Kubiak – Horniatko.

9. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim którzy pomagają nam dobrze przeżyć okres Bożego Narodzenia. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Nadleśnictwa Szczecinek i Leśnictwa Dyminek za świerki, które zdobią naszą świątynię parafialną.

10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

+ Śp. Eugenia Szóstak, zam. ul. Warcisława IV , l. 76
+ Śp. Jerzy Procelewski, zam. Lipnica, l. 70
+ Śp. Jerzy Tomczak, zam. ul. Warcisława IV, l. 76
+ Śp. Jadwiga Antoniewicz, zam. ul. Mickiewicza, l. 90

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.