04.02.2024  -  V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o naszą świątynię. Za szybkie posprzątanie i zmianę dekoracji. Podziękowanie kieruję na ręce s. Małgorzaty i wszystkich świeckich. Przy tej okazji chcę podziękować Pani Celinie, która przez 10 lat sprzątała nasz kościół. Jak również Panu Aleksandrowi, który od lipca pełnił posługę zakrystianina.

2. Dziś I niedziela miesiąca; po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych; taca tzw. „budowlana” przeznaczona na ogrzewanie.

3. Po Mszy św. o 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (klasy 8). Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas 1 szkoły średniej odbędzie się 18 lutego.

4. W tygodniu:

• Poniedziałek – z okazji wspomnienia św. Agaty błogosławieństwo chleba.
  • Poniedziałek - po Mszy św. o godz. 18.30 modlitwy do św. Jana Neumanna w intencji osób chorych, zwłaszcza na choroby nowotworowe.
  • Wtorek – 18.00 Nieustanna Nowenna.
  • Piątek – 15.00 Godzina Miłosierdzia.

5. W niedzielę, 11 lutego, we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 udzielimy dla chętnych sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy, abyście o tej Mszy powiadomili chorych i pomogli im w dotarciu do kościoła.

6. Przypominamy, że od poniedziałku do soboty w „Wieczerniku” od godz. 8.00 do 18.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się 5 lutego o godz. 19.00. Spotkania odbywają się w „Wieczerniku” naprzeciw kancelarii. Zainteresowanych narzeczonych prosimy o kontakt z kancelarią.

8. Wspólnota Domowego Kościoła w Szczecinku zaprasza na bezalkoholową zabawę w „ostatki”, 10.02.2024 do auli domu parafialnego w naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 20.00. Więcej informacji w gablocie parafialnej.

9. Wszystkich, którzy czują się zakochanymi serdecznie zapraszamy 11 lutego (niedziela) o godz. 16.00 na muzyczno – poetycki „wieczór walentynkowy do Auli w Domu Parafialnym. Można przynieść ze sobą ciasto i odrobinę serdeczności. Prawdziwa miłość nigdy nie ustaje i dlatego pragniemy się nią ucieszyć.

10. Nasza parafia organizuje w dniach 19 – 20 kwietnia 2024 roku „pielgrzymkę do Świętej Lipki, Gietrzwałdu i Sianowa koło Kartuz. Więcej informacji w gablocie. Serdecznie zapraszamy.

11. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczną się w I Niedzielę Wielkiego Postu (19 – 22.02.2024). Dla dorosłych rekolekcje poprowadzi o. Jacek Dubel, dla młodzieży o. Marek Krzyżkowski a dla dzieci s. Katarzyna Szulc – służebniczka.

12. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.