11.02.2024  -  VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj w kościele wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

2. Wszystkich, którzy czują się zakochanymi serdecznie zapraszamy do auli domu parafialnego na godz. 16.00 na muzyczno – poetycki wieczór walentynkowy.

3. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze tego dnia o godz.: 6.30; 7.30; 9.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu, katolików obowiązuje POST ŚCISŁY, a więc jakościowy i ilościowy. JAKOŚCIOWY - czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (dla osób, które ukończyły 14 rok życia) i ILOŚCIOWY – czyli spożywamy dwa posiłki skromne i jeden do syta (dotyczy osób miedzy 18 a 60 rokiem życia). Przypominamy, że w całym okresie Wielkiego Postu należy powstrzymać się od udziału w zabawach.

4. Nabożeństwa w Wielkim Poście.

Droga krzyżowa w piątki:
 - dla dzieci – o godz. 17.00
 - dla dorosłych i młodzieży – o godz. 18.00.
Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

5. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczną się w I Niedzielę Wielkiego Postu (19 – 22.02.2024). Dla dorosłych rekolekcje poprowadzi o. Jacek Dubel, dla młodzieży o. Marek Krzyżkowski a dla dzieci s. Katarzyna Szulc.

6. W tygodniu:

• Poniedziałek – 19.00 w „Wieczerniku” kurs przedmałżeński.
  • Wtorek – 18.00 Nieustanna Nowenna a po niej Msza św. w intencji Radia Maryja, Ojczyzny, ofiarodawców i współpracowników.
  • Wtorek – Spotkanie Rady Parafialnej po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 19.00).
  • Środa – 18.00 Modlitwa różańcowa prowadzona przez Wspólnotę Apostolstwa Dobrej Śmierci a później Eucharystia.
  • Piątek – 15.00 Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego.
  • Piątek – 19.00 Wielkopostne Czuwanie Młodzieży – kościół pw. Narodzenia NMP.

7. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tzw. „tacę budowlaną”. Zebrano 7 244,00 zł.

8. Fundacja SMS z NIEBA wraz ze Wspólnotą św. Pawła działającą w Szkole Nowej Ewangelizacji, zaprasza na jednodniowe rekolekcje na hali w Koszalinie. Poprowadzi je świecki ewangelizator, rekolekcjonista, autor wielu książek i artykułów w Gościu Niedzielnym - p. Marcin Jakimowicz. Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia 2024 roku.
Obecnie zapisy odbywają się tylko dla osób z naszej diecezji. Dnia 25 lutego otworzymy zapisy dla osób spoza diecezji. Liczba miejsc na hali jest ograniczona. Bezpłatne vouchery na rekolekcje są do odebrania w zakrystii naszej parafii. Aby uzyskać bilet, należy zarejestrować voucher na stronie internetowej www.Usprawiedliwieni2103.pl

9. Ukrainę już od ponad dwóch lat wyniszcza eskalacja wojny, a jej mieszkańcy z każdym kolejnym dniem coraz mocniej odczuwają ubóstwo, głód i strach. Wobec tego cierpienia nie możemy i nie chcemy pozostać obojętni, dlatego, w nawiązaniu do apelu Abp. Stanisława Gądeckiego, Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński zarządza, aby we wszystkich parafiach naszej diecezji, po każdej Mszy Świętej w Środę Popielcową, 14 lutego br., zorganizować zbiórkę pieniężną do puszek.
Jako diecezja chcemy wraz z całym Kościołem w Polsce kontynuować wielkie dzieło pomocy potrzebującym Ukraińcom. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących, seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom.

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
śp. + Jerzy Piotrowski, zam. Ul. Wyszyńskiego, l. 74;
śp. + Stanisław Sowa, zam. ul. Piłsudskiego, l.75;
śp. + Irena Cybulska, zam. ul. Kamienna, l. 89;
śp. + Zbigniew Stefanowicz, zam. ul. Piłsudskiego, l. 66;
śp. + Janina Jarosz, zam. ul. Staszica, l. 92;
śp. + Genowefa Ignatowicz, zam. ul. Warcisława IV, l. 96;
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….

11. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.